Rezultate te kerkimit per termin: +Tangos

Total: 80
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.493Z

Argjentina feston Ditën Kombëtare të Tangos

BUENOS AIRES- Adhuruesit e tangos, të mësuar më së shumti me sallat e kërcimit të mbushura me tym duhani, dolën rrugëve të kryeqytetit argjentinas, Buenos Aires me rastin e Ditës Kombëtare të Tangos. Me këtë rast u ndalua qarkullimi i makinave duke i hapur udhë kërcimtareve të tango

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.104Z

Argjentina mirëpret Kampionatin Botëror të Tangos

Argjentina ka hapur dyert pr Kampionatin Botror t Tangos. Qindra krcimtar e muzikant ishin t pranishm n Teatrin Ribera, q njihet edhe si shtpia e tangos. Ministri i kulturs Hernan Lombardi, tha se ky vit sht shum i veant, pasi Tango u shpall nga UNESCO nj trashgimi botrore. Vitin e kaluar, kampiona

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.229Z

Historia e tangos: Kërcimi që ndezi pasionin në kryeqytetet më të mëdha të botës

Nga lagjet e klasës së ulët të Argjentinës, në pallatet e elitës së shoqërisë, tango u kërcye me sensualitet dhe elegancë në emër të dashurisë kudo në botë Tango, një lloj kërcimi që ka edhe ekuivalentin e saj muzikor, filloi si pjesë e lagjeve portuale të klasës punëtor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.202Z

Kërcimtarët e tangos performojnëme pasion në Buenos Aires

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Disa nga kërcimtarët më të mirë të tangos nga e gjithë bota janë ngjitur në skenën ku po zhvillohet Kampionati Botëror i Tangos, në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.710Z

Finalja e Kampionatit Botërortë Tangos në Buenos Aires

Fituesit e kampionatit të tangos në Buenos Aires u shpallën çifti i kërcimtarëve nga Argjentina dhe Uruguaji, Lorena Gonzales dhe Sebastian Acosta. Çifti i çmimit prestigjoz u shpall fitues mes 41 çifteve pjesmarrës nga çdo cep i bot&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.412Z

"Vrasësi i Tangos", Piazzolla rrëfehet në Almanak

Eshte cilesuar ne fillesat e karrieres se tij si “vrasesi i Tangos”. Po flasim pikerisht per muzikantin dhe kompozitorin argjentinas Astor Piazzolla qe e ngriti tangon nga lagjet dhe rruget e varfra te Buenos Airesit ne kultin e skenave dhe orkestrave simfonike me prestigjioze nderkombet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.446Z

Çifti argjentinas, kampionëtbotërorë të Tangos këtë vit

$(function() { // Basic carousel, no options $('#foo0_banner_dx4').carouFredSel(); // Basic carousel + timer $('#foo1_banner_dx4').carouFredSel({ items : 1, direction : "down", auto : { easing : "elastic",

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama