Rezultate te kerkimit per termin: +Tani +Brown

Meta: total 432 / total_found 432 / time 0.004 / keyword[0] tani / docs[0] 201248 / hits[0] 294674 / keyword[1] brown / docs[1] 2061 / hits[1] 3976 /
Londër, shërohet një pacient i sëmurë me HIV
  • 2019-03-05

Londër, shërohet një pacient i sëmurë me HIV

Një ekip i hulumtuesve evropianë tha se një pacient britanik duket se është shëruar nga virusi që shkakton AIDS-in, pas trasplantit të disa qelizave. Nëse këto gjetje, që janë publikuar në revistën Nature, konfirmohen, ky do të ishte suksesi i dytë i tillë në historinë e kërkimev

Një afro-amerikane në garë për presidente të SHBA-së
  • 2019-01-22

Një afro-amerikane në garë për presidente të SHBA-së

Kamala Harris, senatore nga Kalifornia, me profesion juriste, e cila ka shërbyer si prokurore e përgjithshme e shtetit të Kalifornisë, njihet për pyetjet e forta drejtuar kandidatëve të Presidentit Trump për poste kabineti. Tani ajo do të njihet edhe si kandidate presidenciale. Senatorja s

No Pic available
  • 2018-11-17

Presidenti Trump drejt Kalifornisë pas zjarreve shkatërrimtare

Presidenti Trumps shkon sot në Kaliforni për të parë nga afër shkatërrimin e shkaktuar nga zjarret dhe për të takuar njerëz, jetët e të cilëve janë prekur nga katastrofa. Guvernatorët, ai në largim dhe guvernatori i ri në Kaliforni, Jerry Brown dhe Gavin Newsom, do të bashkohen me p

Skandal me Katar 2022, u paguan miliona në një fushatë sabotimi të rivalëve
  • 2018-07-29

Skandal me Katar 2022, u paguan miliona në një fushatë sabotimi të rivalëve

Ekipi i ekspertëve që përgatiti ofertën e Katarit për të zhvilluar Kampionatin Botëror të vitit 2022 dyshohet se ka kryer një fushatë sekrete në vitin 2010 për të sabotuar ofertat konkurruese, sipas një raporti të botuar nga Sunday Times. Gazeta pretendon se zotëron dokumente që tre

Prapaskenat e skenave erotike
  • 2018-04-15

Prapaskenat e skenave erotike

Nicole Kidman kujton shpesh javët e kaluara në shesh-xhirimet e filmit Eyes Wide Shut (1999) me ish-bashkëshortin e atëhershëm Tom Cruise dhe kineastin Stanley Kubrick. Aktorja ka prekur pak problemin e skenave erotike të realizuara me atë rast dhe vështirësitë e hasura për ti xhiruar, du

Filmat e preferuar të Krishtlindjes
  • 2017-12-25

Filmat e preferuar të Krishtlindjes

Çdo vit në periudhën e festave të fundvitit shtohet interesi për filma të vjetër me temën e Krishtlindjes. Sipas Institutit të Filmit Amerikan, drama familjare e vitit 1947 Është Një Jetë e Mrekullueshme kryeson në listën e filmave më të preferuar të Krishtlindjes. Korrespondentja

Çfarë e lidh qeverinë britanike me shembjen e Perandorisë Romake?
  • 2017-11-06

Çfarë e lidh qeverinë britanike me shembjen e Perandorisë Romake?

Çfarë e lidh qeverinë britanike me shembjen e Perandorisë Romake? Atmosfera në Londër është si e fundit të botës dhe sundimi i Theresay May-t po lëkundet, Barbara Wesel Nga Barbara Wesel -DW Ajo e ka mbijetuar dështimin në zgjedhje në qershor dhe rrjedhën kaotike të negociatave të B