Rezultate te kerkimit per termin: +Tanjug

Meta: total 985 / total_found 985 / time 0.000 / keyword[0] tanjug / docs[0] 985 / hits[0] 1106 /
Vuçiq – Breedlove-it: KFOR-i garantues i sigurisë së serbëve në Kosovë
  • 2016-02-05

Vuçiq – Breedlove-it: KFOR-i garantues i sigurisë së serbëve në Kosovë

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka pritur sot për një takim në Beograd komandantin Suprem të NATO-s për Evropë, gjeneralin Philip M. Breedlove. Vuçiq është shprehur pozitivisht lidhur me bashkëpunimin mes KFOR-it dhe Serbisë, derisa në anën tjetër, Breedlove ka falënderuar

No Pic available
  • 2016-01-31

Katër të arrestuar afër Manastirit të Deçanit, prifti serb: Janë islamistë

Katër shtetas kosovarë të armatosur janë arrestuar në afërsi të Manastirit të Deçanit. (Ne foto: Momenti i operacionit) Katër të dyshuarit meshkuj, shqiptarë, shtetas të Kosovës janë arrestuar pasi që gjatë kontrollit në veturën me të cilin ishin duke udhëtuar janë gjetur dhe k

Pala serbe: Rezoluta për Kosovën, në favor të Serbisë
  • 2016-01-29

Pala serbe: Rezoluta për Kosovën, në favor të Serbisë

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës ka miratuar një rezolutë në lidhje me të drejtat e njeriut për Kosovën, e propozuar nga raportuesi për Kosovën, Augustin Conde, që sipas delegacionit serb është në favor të Serbisë. Kreu i delegacionit serb në Asamble, Alexandra Gjurovi

Zgjedhjet parlamentare serbe mund të organizohen në Kosovë nga OSBE-ja
  • 2016-01-28

Zgjedhjet parlamentare serbe mund të organizohen në Kosovë nga OSBE-ja

Bojan Klaqar, nga Qendra për Zgjedhje të Lira dhe Demokraci (CESID) në Beograd, ka thënë se për organizimin e zgjedhjeve parlamentare të Serbisë në Kosovë, kërkohet një marrëveshje mes Prishtinës dhe Beogradit me ndërmjet&eum

Djuric: Beogradi pret zbatimin e plotë të marrëveshjeve
  • 2016-01-27

Djuric: Beogradi pret zbatimin e plotë të marrëveshjeve

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Djuric ka deklaruar se Beogradi pret zbatimin e plotë të marrëveshjeve derisa thotë se presin që këto bisedime të jenë të vështira. "Vetëm zbatimi i plotë i marrëveshjeve do të ndikonte në përmirësimin e raporteve dhe

Mustafa: S’kemi marrëveshje me palën serbe, Asociacioni në pajtim me vendimin e Kushtetueses
  • 2016-01-27

Mustafa: S’kemi marrëveshje me palën serbe, Asociacioni në pajtim me vendimin e Kushtetueses

(I plotësuar)-  Takimi mes palës serbe dhe kosovare në Bruksel ka përfunduar tashmë, me një paraqitje para mediave të kryeministrit, Isa Mustafa. Mustafa nga Brukseli ka thënë se asnjë marrëveshje konkrete nuk është arritur s

No Pic available
  • 2016-01-24

Në përkrahje të Ivanoviçit, protestojnë në Beograd

Një marsh protestues në përkrahje të liderit të Iniciativës Qytetare, Oliver Ivanoviç, është mbajtur sot në sheshin Nikola Pasic në Beograd Pjesëmarrësit në këtë protestë dënimin e quajtën si tentativë për likuidim politik të Ivanoviçit, si dhe gozhdim të serbëve që jetojn