Rezultate te kerkimit per termin: +Tanjug

Meta: total 853 / total_found 853 / time 0.001 / keyword[0] tanjug / docs[0] 853 / hits[0] 957 /
Ivanoviq: Marrëveshja për ASK, shumë pozitive
  • 2015-08-28

Ivanoviq: Marrëveshja për ASK, shumë pozitive

Bisedimet në Bruksel ndërmjet palës kosovare dhe asaj serbe me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian janë tejet të vështira dhe për këtë arsye duhet vlerësuar shumë pozitive marrëveshjen e fundit. Kështu ka vlerësuar lideri i Iniciativës Qytetare Serbia, Drejtësia dhe Demokracia, Oli

Jabllanoviq: Gjakovarët u përpoqën t’i fyejnë serbët
  • 2015-08-28

Jabllanoviq: Gjakovarët u përpoqën t’i fyejnë serbët

Presidenti i Listës Srbska, Aleksandër Jabllanoviq, i ka bërë thirrje kryetares së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lilës, që ta dënojë ashpër sulmin e sotëm që shqiptarët e kanë bërë kundër serbëve të cilët kishin jetuar në qytetin e Gjakovës, e që erdhën si pelegrinë, raporton Tan

No Pic available
  • 2015-08-25

Nesër samiti i Vjenës, klandestinët do të dominojnë axhendën e takimit

Nis nesër në Vjenë samiti dy-ditor i 6 liderëve të Ballkanit si pjesë e iniciativës së proçesit të Berlinit, nën drejtimin e Kancelares gjermane Merkel dhe Kancelarit austriak Verner Faymann. Samiti do të nisë me firmosjen e një marrëveshje mes Malit të Zi dhe Bosnje-Hercegovinës p

Daçiq: 1244 mbetet thelbi i politikës së OKB-së ndaj Kosovës
  • 2015-08-24

Daçiq: 1244 mbetet thelbi i politikës së OKB-së ndaj Kosovës

"Zbatimi i Rezolutës 1244 të Këshillit të Sigurimit do të mbetet në qendër të politikës së OKB-së ndaj Kosovës". "Kjo është ajo që ministri i jashtëm serb Ivica Daçiq dhe Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Ban Ki-moon kanë rënë dakord të shtunën", shkruan agjenc

Temë kryesore bisedimi në Vjenë, autostrada Nish-Prishtinë-Durrës
  • 2015-08-24

Temë kryesore bisedimi në Vjenë, autostrada Nish-Prishtinë-Durrës

Në samitin e ardhshëm për Ballkanin Perëndimor, që do të mbahet më 27 gusht në Vienë si vazhdimësi e procesit të Berlinit, që ka nisur me inciimin e kancelares gjermane Angela Merkel, një ndër temat kryesore për të cilat

I vazhdohet paraburgimi Oliver Ivanovic-it
  • 2015-08-24

I vazhdohet paraburgimi Oliver Ivanovic-it

Gjykata Themelore e Mitrovicës i ka vazhduar paraburgimin deri më 27 tetor liderit të Iniciativës Qytetare Serbia, Drejtësia dhe Demokracia, Oliver Ivanovic i cili akuzohet për krime lufte . Vendimin e ka kundërshtuar Nebojsha Vlajic, avokat i të akuzuarit Oliver Ivanovic, duke thënë se p

Serbia i dërgon përshëndetje Oliver Ivanoviqit
  • 2015-08-22

Serbia i dërgon përshëndetje Oliver Ivanoviqit

Oficeri për ndërlidhje i Serbisë në Kosovë Dejan Paviçeviq sot në Mitrovicë ka deklaruar se nuk ka asnjë arsye që lideri i Listës Qytetare SPD Oliver Ivanoviq të jetë i privuar nga liria dhe të mbahet në paraburgim. Paviçeviq, njofton tanjug, e ka vizituar Ivanoviqin në spital dhe a