Rezultate te kerkimit per termin: +Tapetet

Meta: total 103 / total_found 103 / time 0.000 / keyword[0] tapetet / docs[0] 103 / hits[0] 112 /
No Pic available
  • 2017-05-22

Veliaj: Qytetarët të kursejnë ujin e pijshëm

Falë investimit të Bashkisë së Tiranës merr zgjidhje furnizimi me ujë dhe problemi i ujërave të zeza për 5 mijë banorët e zonës pranë Shkollës së Baletit. Bashkia e Tiranës po punon për ndërtimin e rrjetit të ri të kanalizimeve në rrugën Mihal Grameno, ku vazhdimisht ka pasur v

No Pic available
  • 2017-05-14

Bashkia e Tiranës nis ndërtimin e rrjetit të ri të ujësjellës-kanalizimeve në Njësinë 4

Problemet e furnizimit me ujë të pijshëm për 10 mijë banorët e Njësisë nr. 4 në Tiranë do të marrin fund shumë shpejt. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, deputetja e PS, Blerina Gjylameti dhe Drejtori i Përgjithshëm i UKT-së, Redi Molla, inspektuan fillimin e punimeve p

Bashkia e Tiranës nis ndërtimin e rrjetit të ri të ujësjellës-kanalizimeve në njësinë 4
  • 2017-05-14

Bashkia e Tiranës nis ndërtimin e rrjetit të ri të ujësjellës-kanalizimeve në njësinë 4

Problemet e furnizimit me ujë të pijshëm për 10 mijë banorët e Njësisë nr. 4 në Tiranë do të marrin fund shumë shpejt. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, deputetja e PS, Blerina Gjylameti dhe Drejtori i Përgjithshëm i UKT-së, Redi Molla, inspektuan fillimin e punimeve p

No Pic available
  • 2017-05-11

Hapet pika e re e shërbimeve të UKT në Sauk, jo më radhë për qytetarët

Banorët e njësive administrative që i janë bashkuar Tiranës pas reformës territoriale, mund të marrin shërbim më të mirë nga Ujësjellës-Kanalizime Tiranë në pikën e re Rajonale, e cila është ngritur në Sauk. Pika Rajonale e UKT-së është e dyta pas asaj që u hap para disa javë

No Pic available
  • 2017-01-25

Si ta lëvizim elektricitetin statik

Kur prekim një person, ndonjëherë na ndodh që të marrim një goditje. Ka njerëz që janë më të ndjeshëm se të tjerët ndaj këtij fenomeni. Si mund ta eliminojmë energjinë  elektrike statike nga trupi ynë?   Përse disa njerëz japin goditje? Mund të ndodhë të trupi i njeriut mani

Fakte pikante rreth stafit të shërbimit në Shtëpinë e Bardhë
  • 2017-01-23

Fakte pikante rreth stafit të shërbimit në Shtëpinë e Bardhë

Libri The Residence i autores Kate Anderson Brower, është një portretizim i shërbëtorëve, hidraulikëve, dhe shefave të kuzhinës të cilët udhëheqin punët e Shtëpisë së Bardhë. Libri është i hartuar me mbi 100 intervista, dhe i dërgon lexuesit në ditën tragjike kur Jackie Ken

No Pic available
  • 2016-12-31

Blushi i jep këshilla qeverisëse Ramës: Ja si rindërtohet Shqipëria

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi ka reaguar pas konferencës së kryeministrit Rama me gazetarët për fundviti. Përmes një postimi në faqen e tij në Facebook, Blushi thotë se Rama ka marrë më shumë se 1 miliard e gjysmë euro borxh. Sipas tij vetëm Kryeministra e ka koston vjetore 27 milionë eu