Rezultate te kerkimit per termin: +Tapetet

Meta: total 111 / total_found 111 / time 0.000 / keyword[0] tapetet / docs[0] 111 / hits[0] 121 /
O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma
  • 2019-04-10

O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma

O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma, fraza e njohur e poetit dhe emigrantit italian, kthyer në Itali në fillim të viteve 900 Emanuel Carnevalit, ka frymëzuar artisten shqiptare Jonida Xherri për të realizuar një projekt artistik. Për Shqiponline, artistja tregon s

Jonida Xherri, gërsheta për të qepur një tapet (Foto)
  • 2018-01-22

Jonida Xherri, gërsheta për të qepur një tapet (Foto)

Jonida Xherri një emër i njohur në fushën e arteve pamore është fituese e rezidencës artistike Bridge art, pjesë e Contemporary vision, një projekt i realizuar në bashkëpunim me Bashkinë e Notos një konkurs në të cilin i ofrohet artistëve një rezidence arti full_grounding 2018 në N

Banorët e ish-Kënetës në Durrës, ende nën ujë
  • 2017-12-09

Banorët e ish-Kënetës në Durrës, ende nën ujë

Pasojat e përmbytjeve të fundit nuk kanë kaluar ende, ndërsa shumë familje të periferisë së Durrësit i tremben përkeqësimit të motit që paralajmëron të tjera reshje shiu. Brenda shtëpive të vëllezërve Asqeri dhe Ndriçim Ziba, ku jetojnë 11 fëmijë nga 2 deri në 16 vjeç, tempe

No Pic available
  • 2017-07-17

Veliaj: Mbajmë premtimin për një Tiranë më dinjitoze se ajo që gjetëm

Nga një zonë, e cila deri para pak muajsh cilësohej nga më problematiket në Tiranë, sot lagja përgjatë Rr. Selaudin Bekteshi në Njësinë Nr.4 është transformuar plotësisht duke ofruar kushte më të mira urbane për banorët. Bashkia e Tiranës ka përfunduar në një kohë të shkurtë

No Pic available
  • 2017-07-03

Bashkia e Tiranës nis ndërtimin e rrugëve të brendshme të Parkut të Liqenit

Hapësira publike e Parkut të Madh të Liqenit Artificial është rimodeluar tërësisht në funksion të promovimit të jetës së shëndetshme. Për të rritur cilësinë e shërbimeve të ofruara për qytetarët brenda parkut, duke e bërë këtë hapësirë ndër më të frekuentuarat dhe çlod

No Pic available
  • 2017-07-03

Apeli i Veliajt: Kurseni ujin e pijshëm

Në ditën e pestë të punës se task forcës për ujin, kryebashkiaku Erion Veliaj u ka bërë thirrje qytetarëve që të kursejnë ujin e pijshëm, ndërsa premtoi marrjen e të gjitha masave për disiplinimin e abuzuesve. Veliaj: Jemi në një situatë jo të lehtë sa i përket gjendjes së uj

No Pic available
  • 2017-06-30

Veliaj: Kurseni ujin e pijshëm, ndëshkime kush e shpërdoron

Një ditë pas shpalljes së situatës së emergjencës për mungesën e ujit të pijshëm si pasojë e rënies së nivelit të baseneve ujëmbledhëse kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka ripërsëritur kërkesën për kursimin e ujit dhe masat që do merren për shpërdoruesit. Veliaj: Po hyjm