Rezultate te kerkimit per termin: +Tapeti

Meta: total 278 / total_found 278 / time 0.000 / keyword[0] tapeti / docs[0] 278 / hits[0] 332 /
O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma
  • 2019-04-10

O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma

O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma, fraza e njohur e poetit dhe emigrantit italian, kthyer në Itali në fillim të viteve 900 Emanuel Carnevalit, ka frymëzuar artisten shqiptare Jonida Xherri për të realizuar një projekt artistik. Për Shqiponline, artistja tregon s

Vjedhja e dyqanit të celularëve tek 21-Dhjetori nga grupi i Skifterëve me çekiç
  • 2019-02-20

Vjedhja e dyqanit të celularëve tek 21-Dhjetori nga grupi i Skifterëve me çekiç

Top Story pasqyrojë me pamje ekskluzive sesi kryhen grabitjet në biznese të ndryshme, nga persona të paidentifikuar dhe metodat që përdorin. Në një intervistë ekskluzive, bizesmeni Taulant Fejzo tregon më shumë rreth këtyre grabitjeve. Ai ka ardhur nga Gramshi disa vite më parë, dhe ka

Maks Velo vlerësohet me çmimin Mjeshtër në Arkitekturë
  • 2019-01-11

Maks Velo vlerësohet me çmimin Mjeshtër në Arkitekturë

SHASH (Shoqata e Arkitekteve të Shqipërisë) e nis vitin 2019, me dhënien e çmimit Mjeshtër në Arkitekturë , si pjesë e një serie çmimesh që do të jepen në kuadrin e FAMA Festivali i Arkitekturës Moderne Shqiptare / Festival of Albanian Modern Architecture. Ky çmim do ti kushtohet Ar

Ja si duket Arena Kombëtare nga lart!
  • 2018-12-31

Ja si duket Arena Kombëtare nga lart!

Arena Kombëtare një investim gjigant i Federatës Shqipatare të Futbollit në bashkëpunim me qeverinë, FIFA-n dhe UEFA-n, mund të mos përfundojë brenda muajit mars, kur nisin dhe eliminatoret e Europianit, megjithatë punimet janë në një fazë të avancuar, aq sa ky impiant modern ka marr

Arena Kombëtare, përurimi synohet në tetor (Video)
  • 2018-05-18

Arena Kombëtare, përurimi synohet në tetor (Video)

“Arena Kombëtare po i drejtohet me ritme të larta fazës përmbyllëse. Punimet për të ndërtuar impiantin më modern në historinë e Shqipërisë vijojnë me intensitet të maksimal ku vërehet se janë ngritur pjesa më e madhe e tribunave rrethuese dhe tashmë po vishen me materialin p

Gjimnastika që duhet të bëhet, ndërsa qëndroni në krevat
  • 2018-04-27

Gjimnastika që duhet të bëhet, ndërsa qëndroni në krevat

Një palestër e vogël për ta filluar ditën me këmbën e djathtë dhe të ndiheni plot energji që nga momenti i zgjimit Në këto ditë të para të ngrohta ne përballemi me dy probleme: nga njëra anë duhet të heqim ato dy ose tre kg të akumuluara gjatë dimrit dhe të “kthehemi̶

Nis Tirana Art Fest, hapen audicionet në gjimnazet e Tiranës
  • 2018-02-15

Nis Tirana Art Fest, hapen audicionet në gjimnazet e Tiranës

Tirana Art Fest rikthehet për të tretin vit radhazi, duke synuar shtimin e jetës kulturore-artistike në kryeqytet, ku protagonistë janë të rinjtë. Në të gjitha gjimnazet e Tiranës (publike dhe jopublike), të rinj nga mosha 15 deri në 19 vjeç, do të performojnë në tre disiplina të n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama