Rezultate te kerkimit per termin: +Tares

Meta: total 1000 / total_found 25796 / time 0.011 / keyword[0] tares / docs[0] 25796 / hits[0] 37486 /
Gol kuqezi, Balaj shënon në fitoren e Akhmat Grozny-t
  • 2019-04-09

Gol kuqezi, Balaj shënon në fitoren e Akhmat Grozny-t

Sulmuesit kuqezi, duket se kanë rënë në dashuri me golat. Pas Ermir Lenjanit dhe Armando Sadikut, një tjetër futbollist i Kombëtares Shqiptare gjen rrugën e rrjetës. Referenca është për Bekim Balajn, që pas një thatësire të tejzgjatur, e ka nisur mbarë 2019-ën, ku ka shënuar 3 gol

Rummenigge tërhiqet: Kahn do jetë pasuesi im te Bayerni!
  • 2019-04-09

Rummenigge tërhiqet: Kahn do jetë pasuesi im te Bayerni!

Karl-Heinz Rummenigge konfirmon rikthimin e Oliver Kahn te Bayern Munich. Portieri legjendar i bavarezëve dhe kombëtares gjermane do të jetë shefi i ri i klubit duke filluar që nga viti 2021. Kahn do të zërë pikërisht vendin e Rummenigges te Bayerni pasi shefi ekzekutiv aktual nuk do të ri

Sadiku gol spektakolar Baselit, Lenjani merr për dore Sionin (VIDEO)
  • 2019-04-08

Sadiku gol spektakolar Baselit, Lenjani merr për dore Sionin (VIDEO)

Ermir Lenjani vijon të jetë protagonist te Sioni, teksa pas dopietës së 3 ditëve më parë, që i dha fitoren skuadrës së tij, sot ka shënuar një tjetër gol në barazimin 2-2 ndaj Luzernës. I aktivizuar prej javësh si sulmues i majtë, Lenjani shënoi golin e parë për Sionin, pas vet

Timonieri i ri i kuqezinjve, ish-trajneri i Kombëtares drekon me Armand Dukën
  • 2019-04-06

Timonieri i ri i kuqezinjve, ish-trajneri i Kombëtares drekon me Armand Dukën

Gazeta Shqip raportoi dy ditë më parë se ish-trajneri i Kombëtares, Gianni De Biasi ndodhet në Shqipëri dhe publikoi fotot e takimit të tij me avokatin Lulzim Alushaj. Por, italiani duket se ka pasur në axhendë edhe një takim të rëndësishëm me Presidentin e FSHF-së, Armand Duka, me t

Ish-trajneri i kombëtares mbërrin në Tiranë (FOTO)
  • 2019-04-04

Ish-trajneri i kombëtares mbërrin në Tiranë (FOTO)

Ish-trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit, Gianni De Biasi ka mbërritur sot në Tiranë. Si emri më i suksesshëm që ka pasur në dorëzim timonin e kuqezinjve, De Biassi është përfolur për një rikthim të mundshëm në pankinën e kombëtares pas shkarkimit të patriotit të tij Kr

E ndoqi tersi pasi refuzoi Shqipërinë, Kabashi firmos me Dinamon e Bukureshtit
  • 2019-04-04

E ndoqi tersi pasi refuzoi Shqipërinë, Kabashi firmos me Dinamon e Bukureshtit

Elvis Kabashi kërkon të rilindë te Dinamo e Bukureshtit. Pasi dështoi në të gjitha tentativat e tij për të bërë hapin e madhe në karrierë në futbollin italian, 25-vjeçari shqiptar ka firmosur me ekipin e famshëm rumun, ku konsideron legjendë Sulejman Demollari. Kabashi është një

 Zbulohen dy ngjarjet e rënda kriminale ku policia luajti blofin
  • 2019-04-02

 Zbulohen dy ngjarjet e rënda kriminale ku policia luajti blofin

Vrasja e Jurgen Kurtit, 26-vjeçarit të njohur gjerësisht si menaxher i VIP-ave në zemër të kryeqytetit, ishte një ngjarje tepër e rëndë kriminale, të cilën për çudi Policia e Shtetit e zbardhi në kohë rekord. U desh rreth një javë që Uniformat Blu të çonin në pranga 3 nga autor