Rezultate te kerkimit per termin: +Tarik +Al +Hashimin

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.000 / keyword[0] tarik / docs[0] 127 / hits[0] 158 / keyword[1] hashimin / docs[1] 85 / hits[1] 98 /
Hashemi Vendimi i motivuar politikisht
  • 2012-09-10

Hashemi Vendimi i motivuar politikisht

Ish-zëvendëspresidenti irakian, suniti Tariq Al Hashemi, e cilësoi vendimin me varje që u dha në mungesë të tij në Irak, si "të motivuar politikisht". Gjatë një konference për shtyp në Turqi, ai sulmoi sërish Kryem

Iraku ndermjet terrorit te bombave dhe krizes ne qeveri
  • 2012-01-18

Iraku ndermjet terrorit te bombave dhe krizes ne qeveri

Ne fillim i huaji me sjelljen e perzemert u shperndau biskota burrave grave dhe femijeve. Pastaj hodhi veten ne ere. Bomba e atentatorit vetevrases vrau me shume se 60 vete. Viktimat ishin besimtare shiite ne rruge drejt nje xhamie ne qytetin Basra ne Irakun e Jugut. Gjakderdhja e fundjaves 14.