Rezultate te kerkimit per termin: +Tarikati +Rifai

Meta: total 1 / total_found 1 / time 0.000 / keyword[0] tarikati / docs[0] 19 / hits[0] 45 / keyword[1] rifai / docs[1] 49 / hits[1] 121 /
Allahu i madh dhe pa shtiza
  • 2008-04-06

Allahu i madh dhe pa shtiza

  Rifaitë bëjnë kthesë: jo më shpime në trup. Arsyeja? Për një imazh më të mirë të fesë islame. Sheh Qemal Reka, muzikant në profesion, kreu i Tarikatit Rifai në Shqipëri rrëfen "reformën"     Veshin të njëjtën rrobë si tarikatet e tjera, por dallojnë nga