Rezultate te kerkimit per termin: +Tashm +Afganistan

Total: 326
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.182Z

Afganistan, vritet ushtari francez

Një nënoficer francez i ISAF-it ka vdekur dje në Afganistan si pasojë e një shpërthimi. Lajmin e bëri të ditur ISAF në Kabul dhe qeveria franceze. Tashmë janë 53 ushtarakët francezë të vdekur në Afganistan.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.179Z

Afganistan vritet ushtari francez

Një nënoficer francez i ISAF-it ka vdekur dje në Afganistan si pasojë e një shpërthimi. Lajmin e bëri të ditur ISAF në Kabul dhe qeveria franceze. Tashmë janë 53 ushtarakët francezë të vdekur në Afganistan.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.625Z

SHBA-ja i friksohet humbjeve n Afganistan

Ushtria e SHBA-s llogarit me at se numri i ushtarve t vet t vrar n Afganistan do t shtohet n mnyr dramatike gjat vitit n vijim. Kjo u vrejt m s miri gjat takimit me ushtar t shefit t shtabit t bashkuar t shefave t ushtris amerikane, admiralit Mike Mullen, i cili foli pr periudhn m t rrezikshme gjat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.001Z

Beteja për pushtet në Afganistan

08-07-2011 / Nju Jork Tajms Ekspedita perëndimore që zhvillohet në Afganistan bazohet plotësisht te rikonstruksioni i rrugëve, ndërtimet dhe sidomos te elektriciteti. Agjencia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Zhvillimin Ndërkomb&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.742Z

Irani mohon se po fut armë në Irak, Afganistan

Irani hodhi poshtë pretendimet amerikane se Teherani po kontrabandon armë në Irak dhe Afganistan. Agjencia Fars citon ministrin Iranian të mbrojtjes, Ahmad Vahidi të ketë thënë se “gënjeshtrat e vazhdueshme dhe qesharake të amerikanëve ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.097Z

Afganistan vdesin 2 ushtare te NATO-s

Një bombë ka vrarë 2 ushtarë të koalicionit ndërkombëtar në jug të Afganistanit. Lajmin e kanë bërë të ditur burime nga NATO të cilat nuk kanë dhënë detaje mbi kombësinë e viktimave. Dit&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.686Z

Afganistan ushtaret britanike akte pedofilie

Pa u harruar mirë skandali i ushtarëve amerikanë që urinonin mbi trupat e viktimave, trupat ndërkombëtare që veprojnë në Afganistan janë përfshirë në një tjetër ngjarje të rëndë. Dy ushtarë brita

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama