Rezultate te kerkimit per termin: +Tatarstan

Meta: total 40 / total_found 40 / time 0.000 / keyword[0] tatarstan / docs[0] 40 / hits[0] 49 /
Putinit i hapet edhe një tjetër varr në Rusi!
  • 2019-04-11

Putinit i hapet edhe një tjetër varr në Rusi!

Presidentit rus, Vladimir Putin i është krijuar edhe një tjetër varr, në qytetin e dytë më të madh në Rusi, Shën Petersburg, i cili njëherësh është vendi ku ka lindur presidenti rus. Një grup i ashtuquajtur, Pyatnistsa (e premtë), ka postuar në rrjetin social, Telegram një fotograf

Nga 2004 deri më sot, tragjeditë ajrore të 15 viteve të fundit
  • 2018-02-22

Nga 2004 deri më sot, tragjeditë ajrore të 15 viteve të fundit

2017 ishte “më i sigurti” me 10 aksidente fatale. Tragjedia e avionit Lamia 2933 daton që nga viti 2016, u rrëzua se nuk kishte karburant, ndërkohë që ishte në bord me ekipin brazilian të futbollit Chapecoense. Aeroplani që u rrëzua pranë Moskës me 71 vetë në bord është v

No Pic available
  • 2017-08-10

Burri i heq të brendshmet vajzës së çmendur, zbuloni çfarë ndodh më pas

Një grua ruse ka treguar publikisht të brendshmet e saja në  rajonin  Mysliman Tatarstan të Rusisë. Të pranishmit që ndodheshin aty filluan ta filmojnë, por njëri prej tyre tentoi t’ia heqë të mbathurat gruas, por kjo e fundit u revoltua. Siç shihet në video gruaja fillo

No Pic available
  • 2017-07-02

Autobusi përplaset me kamionin, të paktën 13 të vdekur

Së paku 13 persona kanë mbetur të vrarë dhe 15 të tjerë u plagosën , nga ndeshja përplasja e një kamioni dhe autobusi. Aksidenti ka ndodhur afër qytetit Zainsk në rajonin Tatarstan të Rusisë.  Policia lokale ka njoftuar se aksidenti i rëndë ka ndodhur sot në orët e para të më

No Pic available
  • 2017-02-05

Një tjetër rajon i shkretë i botës drejt popullimit, 48 000 kërkesat e para

Mbi 48 mijë kërkesa janë pranuar këtë javë nga qytetarët rusë në përgjigje të programit shtetëror që u jep disa hektarë tokë të lirë në Lindjen e Largët. Programi i miratuar nga Presidenti rus, Vladimir Putin synon popullimin dhe zhvillimin e rajonit. Duke filluar nga data 1 shkur

No Pic available
  • 2016-08-09

BE: Dy shtetas të Rusisë përfshihen në listën e sanksioneve për terrorizëm

Bashkimi Evropian i ka përfshirë dy shtetas të Rusisë në listën e saj të sanksioneve për personat e ndërlidhur me organizatat terroriste, al-Kaida dhe Shteti Islamik. Në gazetën zyrtare të BE-së sot njoftohet se Aslan Byutukayev, 41 vjeçar, nga rajoni i Kaukazit Verior të Rusisë, dhe

No Pic available
  • 2014-04-04

Rusia konfirmon arrestimin e 25 ukrainasve

Rusia ka konfirmuar arrestimin e 25 shtetasve ukrainas nën dyshimet se kanë planifikuar sulme në këtë vend. Shërbimi Federal i Sigurisë ka thënë se të arrestuarit kanë planifikuar sulme në Sostov, Volgograd, Tver, Orel, Belgorod, Kalmikia dhe Tatarstan. Televizipni rus, NTV, i cili kontr