Rezultate te kerkimit per termin: +Tatim +Taksave

Meta: total 1000 / total_found 2457 / time 0.002 / keyword[0] tatim / docs[0] 4624 / hits[0] 7051 / keyword[1] taksave / docs[1] 17637 / hits[1] 28620 /
Falja e gjobave, Tatimet: Biznesi të dorëzojë deklarimet
  • 2017-06-09

Falja e gjobave, Tatimet: Biznesi të dorëzojë deklarimet

Tatimet i kanë bërë thirrje bizneseve që brenda muajit të dorëzojnë të gjitha deklaratat e padorëzuara tatimore, ndryshe nuk kanë për të përfituar nga falja e gjobave. Sipas ligjit të procedurave tatimore, bizneset janë të detyruara që në mënyrë periodike të deklarojnë detyrime

Ahmetaj: Do ulim tatimet. Në mandatin e ri pagat në shtet do rriten 40%
  • 2017-05-29

Ahmetaj: Do ulim tatimet. Në mandatin e ri pagat në shtet do rriten 40%

Në programin e ri të Partisë Socialiste, propozimi më i rëndësishëm që prek bzinesin është ulja me gati tre herë e tatimit mbi dividentin. Do të vijojmë të kemi tatim-fitimin në nivelin aktual, por do të ulim në 6 për qind dividentin, deklaroi Arben Ahmetaj. Ish-ministri i Financa

No Pic available
  • 2017-05-12

KLSH padit kryebashkiakun e Himarës Jorgo Goro

Kryetari i Bashkisë Himarë Jorgo Goro dhe 13 punonjës të tjerë të këtij institucioni janë kallëzuar në Prokurorinë e Vlorës nga Kontrolli i Lartë i Shtetit pasi kanë shkaktuar një dëm ekonomik prej 76.4 milionë leke. Gjatë auditimit të kryer në Bashkinë Himarë dhe ish-Komunat L

KLSH kallëzon në Prokurori kryebashkiakun e Himarës, Jorgo Goro
  • 2017-05-12

KLSH kallëzon në Prokurori kryebashkiakun e Himarës, Jorgo Goro

KLSH kallëzon në Prokurori me akuzën e shpëdorimit të detyrës, Kryetarin e Bashkisë Himarë, Drejtorin e Planifikimit, Zhvillimit dhe Kontrollit të Territorit, Drejtorin e Shërbimeve dhe Mirëmbajtjes, Përgjegjësin e Zyrës Juridike, 3 anëtarë të Njësisë së Hartimit të Dokumenteve

No Pic available
  • 2017-04-24

BOOM: Fakte tronditëse për trajtimin financiar të punonjësve të Postës Elbasan

Emisioni investigativ BOOM publikon një rast flagrant të pagesave të punonjësve në Postën e Elbasanit që paguhen si agjentë postarë, ndërkohë që punën e kryejne si postier me kohë të plotë. Përmes dokumentave, këta punonjës faktojnë se në Drejtorinë e Tatimeve figurojnë me nj

No Pic available
  • 2017-03-17

Skandali me Bankers Petrolium, eksperti i pavarur dyshohet se favorizoi kompaninë

Skema e përdorur nga kompania Bankers Petroleum për të fshehur të ardhurat në mënyrë që të shmangë pagesën e tatim fitimit tek shteti shqiptar, dyshohet se përfshin edhe një nga katër kompanitë me të mëdha në botë në fushën e ekspertizës financiare. Bankers Petroleum dhe qever

No Pic available
  • 2017-03-15

Trump ka paguar 38 milionë dollarë tatim më 2005

Shtëpia e Bardhë ka publikuar disa nga taksat e paguara nga presidenti Donald Trump, ku thuhet se ai ka paguar 38 milionë dollarë tatim më 2005, pasi po atë vit ka fituar më shumë se 150 milionë dollarë. Ky njoftim erdhi pak para se gazetarja e MSNBC, Rachel Maddow raportoi se ajo posedon