Rezultate te kerkimit per termin: +TatimTaksave +Tiran

Meta: total 11 / total_found 11 / time 0.000 / keyword[0] tatimtaksave / docs[0] 25 / hits[0] 36 / keyword[1] tiran / docs[1] 255639 / hits[1] 592157 /
No Pic available
  • 2015-10-28

Moslëshimi i kuponit tatimor, ndëshkimi më parë me masë administrative

- Komisioni i Ligjeve miraton nenin 13 të riformuluar -TIRANË, 28 Tetor/ATSH/.- Personat që kanë detyrimin të lëshojnë kuponin tatimor, në rastet e mospërmbushjes së tij, fillimisht do të ndëshkohen me masën administrative që parashikon gjobë në vlerën e 500 mijë lekëve, ndërsa n

Lufta kundër kontrabandës dhe informalitetit, ndryshon Kodi Penal
  • 2015-10-09

Lufta kundër kontrabandës dhe informalitetit, ndryshon Kodi Penal

TIRANË, 7 Tetor/ATSH/.- Ashpërsimi i masave në luftën kundër kontrabandës dhe informalitetit është qëllimi i disa ndryshimeve në kodin penal, të cilat po diskutohen të mërkurën në komisionin parlamentar të Ligjeve.Projektligji, i hartuar në bashkëpunim mes Ministrisë së Financave

Prona shtetërore, në krye të abuzimeve
  • 2014-08-11

Prona shtetërore, në krye të abuzimeve

Kontrollet Auditimet në institucionet e qeverisjes vendore zënë përqindjen më të lartë (41%), kurse në ministritë përkatëse (28%) Masat KLSH-ja ka rekomanduar zhdëmtimin e dëmit të shkaktuar në masën 100% të tij. Për shkeljet ka kërkuar 740 masa disiplinore Kallëzimet KLSH-ja ka

No Pic available
  • 2014-01-25

Hyrja në serverat e Tatimeve, News24 ‘ndihmon’ Brahon të rishohë pamjet- VIDEO

TIRANE-Në përgjigje të deklaratës së deputetit Spartak Braho dhënë në telvizionin 'Ora News' në orën 19:00 ku pretendoi se kishte pamje eksluzive që nuk i ka 'News 24' duke hedhur akuza për montazh, për hir të transparencës ndaj opinonit publik, 'News 24' bën me dije se disponon një

INTERVISTA/ Braho: Shkëlzen Tërnova nuk e heton dot komplotin financiar të shekullit
  • 2014-01-25

INTERVISTA/ Braho: Shkëlzen Tërnova nuk e heton dot komplotin financiar të shekullit

Flet për Ora News kryetari i Komisionit të Sigurisë Kombëtare Spartak Braho:   Z. Braho çfarë ishte videoja që ju paraqiste juve në Drejtorinë e Përgjithshme të Tatimtaksave? Duke më akuzuar mua që nuk kam të drejtë të vete në institucionet e shtetit dhe respektivisht në Drejt

No Pic available
  • 2011-08-18

Të paregjistruara 369 subjekte tregtare

Evidentohen 369 subjekte tregtare të paregjistruara dhe 247 të tjera lirojnë hapësirat publike që përdorin në kundërshtim me ligjin. Të dhënat vijnë nga Drejtoria e TatimTaksave në Bashkinë e Tiranës. Në deklaratën për mediat bëhet me dije se prej dy javësh inspektorët kanë nisu

No Pic available
  • 2010-05-27

KLSH: Administrata, 9.7 milionë USD dëm

nertila mahoKontrollet e ushtruara tre muajt e para të këtij viti në disa nga institucionet e vendit kanë nxjerrë në pah një dëm me vlerë 9.7 milionë dollarë. Në raportin e fundit të Kontrollit të Lartë të Shtetit theksohet se kjo shifër vjen si rezultat i parregullsive dhe shkeljev