Rezultate te kerkimit per termin: +Tatimeve

Total: 8585
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:30.069Z

Korce, bizneset borxhe tatimeve

Biznesi korcar i ka borxh Zyres se Tatimeve plot 131 milion leke. Shifra eshte bere e ditur nga zyrtaret e Tatimeve ne kete qytet. Per te nxitur shlyerjen e tatimeve eshte bere edhe falja e gjobave dhe kamate vonesave.Sipas statistikave numri i tyre kalon mbi 1000 biznese, mes te cilave

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:17.536Z

Falimenti, Financat kundër Tatimeve

TIRANË- Publikimi i listës me 27 biznese VIP, për të cilat Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve i ka kërkuar gjykatës fillimin e procedurave të falimentimit ka futur në "sherr" këtë të fundit me Ministrinë e Financave. Një ligj dhe një udhëzim që bie ndesh me të për mënyrën sesi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.457Z

Hetimet per zyrtaret e tatimeve

brbrNje dite pas arrestimit te specialistit te Drejtorise se Pergjithshme te Tatim-Taksave dhe 6 punonjesve te tatimeve dhe Njesise se Mbikeqyrjes se Lojerave te Fatit policia ka shtrire hetimin dhe per persona te tjere Burime prane uniformave blu thane se po verifikohen disa kallezime te bera edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.242Z

Nderhyrja ne serverin e tatimeve

brbrIsh-ministri i Financave Shkelqim Cani shpreh bindjen se ne serverin e Tatimeve eshte nderhyre me qellim vjedhje permes rimbursimit te TVSH-se Ne komisionin hetimor ai kerkoi perseritjen e nje auditi Demokratet kerkues per hetimin parlamentar kembengulen ne ligjshmerine e kontrollit ne serverin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.197Z

Biznes Albania drejtoreshës së Tatimeve: Kontrollet e tatimeve të grupohen, jo selektive

TIRANE-Kreu i Biznes Albania, Luan Bregasi zhvilloi ditën e sotme një takim me drejtoreshën e Tatimeve, Brisejda Shehaj, ku u diskutuan marrëdhëniet mes biznesit dhe administratës. Bregasi i deklaroi drejtoreshës që kontrollet e tatimeve të grupohen dhe të mos jenë selektive. Ai i kërkoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.044Z

Aksion masiv i Tatimeve

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve bëri të ditur se ka ndërmarrë një aksion të gjerë kontrollesh në disa sektorë të caktuar të ekonomisë, ku janë konstatuar shkelje tatimore. "Në sektorin e ndërtimit n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.776Z

Kryeministri Berisha shkarkon kreun e Tatimeve

Pas kritikave që drejtuesit e Ministrisë së Financave i adresuan në analizën vjetore, Kryeministri Sali Berisha firmosi dje shkarkimin e drejtorit të përgjithshëm të Tatimeve z. Arben Sefgjini. Ai do të zëvendësohet nga Artur Papajani, ish-drejtor i TVSH-së në administratën tatimore.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama