Rezultate te kerkimit per termin: +Taulant +Bici

Total: 37
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.162Z

Librazhd tension mes muslimaneve

brbrRikthen tensionet mes muslimaneve ne Librazhd Nje grup besimtaresh si dhe imami ne xhamine e qytetit kane kerkuar serish largimin nga puna te Myftiut Taulant Bici Ata pretendojne se Bici nuk komunikon me ta ndersa ka shkarkuar padrejtesisht edhe administratorin e myftinise Vete ish-administrato

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.326Z

KLD-ja shpall nëntë vende të lira gjyqtarësh

Betohen tetë gjykatësit e rinj. Rrëzohet procedimi disiplinor ndaj Taulant Tafës Tetë gjyqtarë të rinj janë betuar dje para Këshillit të Lartë të Drejtësisë, ku njërit prej tyre i është hedhur poshtë edhe procedimi disiplinor që mbarte prej vitesh, ndërkohë që janë shpallur n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.665Z

Përplasen imamët: Të ikë myftiu, është radikal

Një konflikt i mbartur prej kohesh sot ka shpërthyer në Librazhd dhe konkretisht në komunitetin mysliman të kësaj zone. Këshilli i Myftinisë kërkon largimin e myftiut Taulant Bici, i cili sipas tyre ka sjellë përplasje me Islamin tradicional. At

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.199Z

Disiplina denime me 2 standarde

Nderkohe vlen te theksohet se per te njejtin gjest po ky komision pat denuar me vetem 2 ndeshje pezullim lojtarin e Skenderbeut Ditmar Bici. Mund te konsiderohet totalisht si vendim me dy standarde. Per lojtarin e nje skuadre e katapultuar ne vendet e para te renditjes dhe qe ka marre nje hov cileso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.248Z

KLD, betohen 8 gjyqtaret magjistrate

Tirane- Gjyqtaret e rinj magjistrate, te emeruar dy jave me pare nga Presidenti Bamir Topi, kane bere dje betimin e tyre. Keshilli i Larte i Drejtesise ka shpallur dje, nje vend vakant, ndersa ka kryer edhe disa delegime te gjyqtareve per te gjykuar dosje ne gjykatat e tjera. Po dje, keshilli vendos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.712Z

Konfigurohen “kokat” e bankinave

Nëntë nga 12 trajnerët e skuadrave të Kategorisë Superiore për sezonin e ri 2007-2008 janë tashmë të përcaktuar, por vetëm dy trajnerë janë konfirmuar si vazhdues të bankinave me të cilën mbyllën sezonin e kaluar, Hasan Lika te Partizani dhe Mirel Josa te Vllaznia, edhe pse tekniku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.670Z

Myslimanët e Librazhdit: Largoni myftiun ekstremist

Terrorizmi Protestë kundër Bicit të rrymës radikale. Si po vriten me njëri-tjetrin xhihadistët shqiptarë 7 Muaj “harresë” nga Komuniteti Mysliman, në lidhje me myftiun ekstremist të Librazhdit. Myslimanët kërkojnë masa nga KMSH-ja 17 fëmijë të xhihadistëve shqiptarë me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama