Rezultate te kerkimit per termin: +Tbilisit

Meta: total 208 / total_found 208 / time 0.000 / keyword[0] tbilisit / docs[0] 208 / hits[0] 247 /
Akaki Horava, aktori gjeorgjian pas imazhit të Skënderbeut
  • 2018-11-10

Akaki Horava, aktori gjeorgjian pas imazhit të Skënderbeut

Në Muzeun e Teatrit dhe Kinematografisë në Tbilisi gjenden shënime, ditarë, fotografi nga xhirimet e filmit Luftëtari i madh Skënderbeu. Roli i Heroit Kombëtar Shqiptar i dha një njohje ndërkombëtare aktorit gjeorgjian Akaki Horava, i cili rikthehet në vëmendjen e shqiptarëve në Viti

Tubim pro hashashit, lideri opozitar thotë ndizeni në shesh arrestohet (Video)
  • 2018-10-21

Tubim pro hashashit, lideri opozitar thotë ndizeni në shesh arrestohet (Video)

Nisja e një festivali për legalizimin e kanabisit, që u zhvillua në kryeqytetin e Gjeorgjisë, prodhoi rezultate të veçanta, pasi policia i pengoi pjesëmarrësit të instalonin një skenë dhe kioska, ndërsa organizatori kryesor u ndalua për shpërndarjen e cigareve të marijuanës. Veprimt

Kukësi, ndaj Torpedos kërkohet një mrekulli
  • 2018-08-15

Kukësi, ndaj Torpedos kërkohet një mrekulli

Humbja 5-2 në Tbilisi ndaj Torpedo Kutaisit nuk tremb Kukësin që në Elbasan Arena kërkon mrekullinë. Nënkampionët e vendit kanë njohuritë maksimale për kundërshtarin dhe nga ajo që u pa në 90 minutëshin e parë lë shpresa për një përmbysje. Verilindorët mund të frymëzohen nga

Kukësi sulmon ashpër Torpedon, bojkoton edhe drekën zyrtare
  • 2018-08-08

Kukësi sulmon ashpër Torpedon, bojkoton edhe drekën zyrtare

Klubi i Kukësit, nëpërmjet një qëndrimi zyrtar ka akuzuar drejtpërdrejt Torpedo Kutaisin për kalvarin e vuajtjeve të udhëtimit drejt Gjeorgjisë dhe mospajisjen me vizë të tre lojtarëve të skuadrës nënkampione të Shqipërisë. Drejtuesit e Kukësit kanë vendosur që të bojkotojnë

Falimentimi i Gulf, Gjiknuri: Organet tatimore do gjejnë përgjegjësit
  • 2018-04-23

Falimentimi i Gulf, Gjiknuri: Organet tatimore do gjejnë përgjegjësit

Tatimet, policia dhe prokuroria janë vënë në ndjekje të të gjitha aseteve të Gulf, prona dhe llogari bankare. Përveç kërkimit policor për menaxherët e Gulf, autoritetet po analizojnë të gjithë dokumentacionin për të zbardhur skemën e shitjes së tollonave të naftës dhe benzinës

Ish-milanisti Kaladze i suksesshëm në politikë, drejton bashkinë e Tbilisit (Foto)
  • 2018-02-06

Ish-milanisti Kaladze i suksesshëm në politikë, drejton bashkinë e Tbilisit (Foto)

E mbani mend Kakhaber Kaladzen. Dikur ai ishte një futbollist i njohur pasi mbante veshur fanellën e një prej klubeve më legjendarë në botë pikërisht atë të Milanit. Sot Kaladze vetëm disa vite pasi ka varur këpucët në gozhdë është shndërruar në një politikan shumë të suksessh

Gjeorgjia dënon ish-presidentin Sakashvili me 3 vite burg
  • 2018-01-05

Gjeorgjia dënon ish-presidentin Sakashvili me 3 vite burg

Gjykata e Tbilisit e ka shpallur të fajshëm ish presidentin gjeorgjian, Mikheil Saakashvili për abuzim të pushtetit lidhur me një vrasje të vitit 2006, duke e dënuar në mungesë me tri vite burgim. Gjyqtari, Giorgi Arevadze, ka shpallur sot vendimin kundër Saakashvilit, i cili ishte preside