Rezultate te kerkimit per termin: +Teatri +Botror

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.000 / keyword[0] teatri / docs[0] 5667 / hits[0] 10749 / keyword[1] botror / docs[1] 254 / hits[1] 373 /
No Pic available
  • 2010-07-13

Ciko me Yll të Artë

Titull akademik ndërkombëtar për Mjeshtrin Zhani Ciko për aftësitë e tij profesionale dhe humane Accademia Imperialis i ka akorduar Mjeshtrit Zhani Ciko “Yllin e Art Akademik Ndrkombtar” me regjistrimin n Librin e Art t Akademikve t Mdhenj. N pergamenn e cila sh

No Pic available
  • 2010-04-24

Librat e varfër të Gallimard

Letërsi/Akademiku dhe poeti francez, Daniel Leuwers, një projekt letrar për të integruar edhe autorë shqiptarë Daniel Leuwers pr ata q shkruajn pr her t par n moshn 50-vjeare, paradoksalisht i quan poet t rinj. sht pr krijuesin, poetin, saq n patetizm thrret “rroft kre

No Pic available
  • 2010-04-13

Shenjë dashurie

Ministria e Kulturës shpall vitin 2010, vitin e Nënë Terezës, i cili përkon edhe me 100-vjetorin e ditëlindjes së saj. Ministria e Kulturs shpall vitin 2010, vitin e Nn Terezs, i cili prkon edhe me 100-vjetorin e ditlindjes s saj. Vendimi shti ditur n nj konferenc pr shtyp

Viti i Nns Terez
  • 2009-12-12

Viti i Nns Terez

N mbshtetje t vendimit t Presidentit t Republiks s Kosovs, Dr. Fatmir Sejdiu, me t cilin viti 2010 shpallet Vit i Nn Terezs, Ministria e Kulturs, Rinis dhe Sportit, prmes Kshillit Organizativ pr shnimin e 100 vjetorit t lindjes s Nn Terezs Gonxhe Bojaxhiut, ka hartuar nj program t ngjeshur t ngjarj