Rezultate te kerkimit per termin: +Teatri +Kombtar

Meta: total 50 / total_found 50 / time 0.016 / keyword[0] teatri / docs[0] 5981 / hits[0] 11315 / keyword[1] kombtar / docs[1] 782 / hits[1] 1282 /
Qemal Stafa, historia 70-vjeçare e Stadiumit Kombëtar
  • 2016-05-11

Qemal Stafa, historia 70-vjeçare e Stadiumit Kombëtar

NGA BESNIK DIZDARI Indrodukt... Me sa duket, erdhi edhe radha ime. Mbasi kanë folur, kanë kundërshtuar, kanë komentuar, kanë polemizuar, kanë akuzuar, kanë debatuar, kanë ironizuar kushedi sa të tjerë. Kësisoj të duket se jam i fundit. Ndonëse kam qenë i pari. Kam qenë i pari q

No Pic available
  • 2013-11-03

ipi Nuk kemi buxhet per premiera deri ne muajin mars

Realizimin e premierës së parë të këtij sezoni artistik “Zhurmë jashtë skene” Teatri Kombëtar i Komedisë e nisi me vonesë, por sipas drejtorit të këtij institucioni Kastriot Cipi plani i shkurtimit të buxhetit nga Ministria

No Pic available
  • 2011-12-28

Theatron versus Television

Nji sprove hakmarrje Ditet e fundit Teatri i sapoformuem Kombtar i Komedise filloi jeten e vet me vumjen ne skene te nji pjese te Stefan Capalikut te cilen vertet acircsht e veshtire me e klasifikue mbrenda gjinive dhe zakoneve tona emertuese rutine. Simb

Starton festivali ballkanik i teatrove
  • 2010-09-01

Starton festivali ballkanik i teatrove

Pirandello dhe "6 personazhet e tij qe kerkojne autor” do te jene te paret qe do te startojne sonte festivalin me te ri te teatrove qe zhvillohet ne Shqiperi e pikerisht festivalin ballkanik te teatrove. I konsideruar nje edicion eksperimental edhe nga vete nismetari i ketij projekti reg

No Pic available
  • 2010-08-30

Albert Verria: Poçari që i flet njerëzimit

Aktori Albert Verria, s shpejti do t vij me nj film t ri. Ksaj here do t jet nj poar, i cili ka shkruar gjith historin e antikitetit n poet e tij. Por poari nuk sht vetm kaq, ai sht edhe aktor. Nj dit do t’i flas njerzimit pr t mirat e mbi t gjitha, pr t kqijat q ka... do t krkoj nj zgjidhje p

No Pic available
  • 2010-08-28

Silvano, opera në Apoloni

Projekti Vepra vjen si bashkpunim i tri shteteve N odeonin e Apolonis, m 2 shtator, ora 20.00, do t shfaqet premiera e opers “Silvano” t kompozitorit t mirnjohur italian Pietro Mascagni. Vepra sht nj bashkprodhim trepalsh shqiptaro-italiano-grek. Kjo oper do t jepet premier fal nj proje

No Pic available
  • 2010-08-25

Gjana: PD duhet ti ruhet krijimit të dy poleve

Flet antari i Kryesis: Un sekretar? Nuk do ta refuzoja nse do m propozojn Deputeti i Partis Demokratike, njkohsisht antari i Kryesis s demokratve, Jemin Gjana, theksoi se ai nuk do t refuzonte t ishte pjes e Sekretariatit t ri t PD-s q pritet t zgjidhet n shtator. N nj intervist pr “Shqip&rdqu