Rezultate te kerkimit per termin: +Teatri

Total: 6030
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.514Z

Exclusive, Teatri i Kullave

Atë që e nisi si ministër Kulture gati 20 vjet më parë, Edi Rama synon që ta realizojë sot si kryeministër. Teatri Kombëtar do të shembet sepse është jashtë çdo standardi, deklaronte disa ditë më parë kreu i qeverisë. Godina, për artistët dhe arkitektët është pjesë e historis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.538Z

Lojëra teatri

Në Teatrin ODA, sot (e premte) promovohet libri “Lojëra Teatri -Për ata që u pëlqen të thonë JO” i autorit britanik Chris Johnston. I pranishëm do të jetë edhe autori i librit, i cili po ashtu do të mbajë edhe një punëtori për të interesuarit. Sot (e premte), duke filluar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.980Z

Teatri alternativ

Pas dy vitesh ekzistence, Teatri i Komedisë nuk do të funksionojë më. Por kjo nuk do të thotë, që nuk do të ketë hapësira për artistët e rinj. Teatri alternativ, një vendim i Ministrisë së Kulturës do të jetë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.883Z

Rikonstruktohet teatri Metropol, edhe një sallë si teatri i vjetër grek

Teatri Metropol po i nënshtrohet një rikonstruktimi të plotë, me më shumë se tre salla të reja dhe moderne. E veçanta është se po ndërtohet një sallë e cila i ngjason stilit të një teatri të vjetër grek, që në kohët e lashta quhej "Taetri i të varfërve". Shqiptarët do ta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.047Z

Teatri si dashuria

Olta Daku / Të jesh aktore në Tiranë … Rrugëtimi nga muzika te teatri “Është dashuri, diçka që merr formë brenda teje pa të cilën nuk bën dot.” Ky është teatri sipas Olta Dakut, një forcë e brendshme që i jep fytyrën e personazhit që ajo do të ngjisë në sk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.091Z

Teatri në luftë

Para pak dite TKK mbajti një Konferencë Ndërkombëtare të Teatrit, e cila zgjati për tri ditë rresht dhe mblodhi rreth vetes shumë të ftuar, të cilët vinin nga vende të ndryshme të botës. Si temë qendrore kjo konferencë kishte “Relacionin ndërmjet teatrit, kombit dhe nacionalizmit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.531Z

Teatri në damarë

Luiza Xhuvani rikthehet në teatër me monodramën e njohur të Roberto Athayde, nën regjinë e Kiço Londos. Ashtu si aktorja Annie Girardot në teatrot e Parisit, për më shumë se 70 minuta, ajo solli një performancë të jashtëzakonshme për moralin njerëzor, dashurinë, dijen dhe vdekjen G

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama