Rezultate te kerkimit per termin: +Teatrin +Kombtar

Meta: total 60 / total_found 60 / time 0.000 / keyword[0] teatrin / docs[0] 8125 / hits[0] 13118 / keyword[1] kombtar / docs[1] 766 / hits[1] 1261 /
Princeshat shqiptare në SHBA (Fotot e rralla)
  • 2016-01-03

Princeshat shqiptare në SHBA (Fotot e rralla)

Nga Ben Andoni. Shtypi amerikan botoi shumë artikuj dhe intervista për vizitën e tre princeshave shqiptare në SHBA. Ishte marsi i vitit 1938. Motrat e Mbretit Zogu I kishin marrë udhëtimin e përtej oqeanit me një mesazh përshëndetje për bashkëatdhetarët shqiptaro-amerikanë. Ato

No Pic available
  • 2011-12-28

Theatron versus Television

Nji sprove hakmarrje Ditet e fundit Teatri i sapoformuem Kombtar i Komedise filloi jeten e vet me vumjen ne skene te nji pjese te Stefan Capalikut te cilen vertet acircsht e veshtire me e klasifikue mbrenda gjinive dhe zakoneve tona emertuese rutine. Simb

No Pic available
  • 2010-08-30

Albert Verria: Poçari që i flet njerëzimit

Aktori Albert Verria, s shpejti do t vij me nj film t ri. Ksaj here do t jet nj poar, i cili ka shkruar gjith historin e antikitetit n poet e tij. Por poari nuk sht vetm kaq, ai sht edhe aktor. Nj dit do t’i flas njerzimit pr t mirat e mbi t gjitha, pr t kqijat q ka... do t krkoj nj zgjidhje p

No Pic available
  • 2010-08-28

Silvano, opera në Apoloni

Projekti Vepra vjen si bashkpunim i tri shteteve N odeonin e Apolonis, m 2 shtator, ora 20.00, do t shfaqet premiera e opers “Silvano” t kompozitorit t mirnjohur italian Pietro Mascagni. Vepra sht nj bashkprodhim trepalsh shqiptaro-italiano-grek. Kjo oper do t jepet premier fal nj proje

No Pic available
  • 2010-08-25

80 vitet e Sean Connery

Nga burri m seksi te gjyshi ideal Me rastin e prvjetorit t mitit, n Nassau u organizua nj fest e madhe pr Bond-in Ka arritur t mbroj deri n fund privatsin e tij, por ka humbur Skocin, ku dshironte t organizonte nj fest t madhe n Edimburg. Dje, Sean Connery ka festuar 80-vjetorin e lindjes me familje

No Pic available
  • 2010-08-23

Vikena Kamenica, një Rozinë e dashuruar në Francë

Mexosopranoja shqiptare interpreton n opern “Berberi i Seviljes” n Festivalin e Sedieres. N rolin e Rozins n nj produksion ndrkombtar, Kamenica merr vlersimin e publikut dhe t kritiks franceze. Mexosopranoja tregon emocionet e premiers Mexosopranoja shqiptare po prjeton nj prvoj francez

No Pic available
  • 2010-08-23

Një grup indian, në Tiranë, për Nënë Terezën

“Rruga e jets” do t jet koncerti q do t prmbyll m 18.30 n Teatrin e Opers aktivitetet q do t organizohen m 26 gusht pr t kremtuar 100-vjetorin e lindjes s Nn Terezs. Programi prmban muzik shqiptare, muzik religjioze nga kompozitor t njohur botror dhe nj grup indian q do t sjellin muzikn