Rezultate te kerkimit per termin: +Teatrin +Kombtar

Total: 54
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.842Z

Burri i gruas sime n Teatrin Kombtar

Burri i gruas sime, nj komedi nga Miro Gavran, realizuar n sken nga Kastriot ipi , do t shfaqet n skenn e vogl n Teatrin Kombtar, kt fundjav, si nj bashkpunim i Institutit Shqiptaro- Europian dhe Teatrit Kombtar. Interpretojn n kt komedi Vangjel Toe, Mehdi Malkaj, Rajmonda Bulku, me skenog

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.788Z

Presidenti Topi dekoron Teatrin Kombëtar

Presidenti i Republiks, Bamir Topi dekoroi sot me Urdhrin “Gjergj Kastrioti Sknderbeu”, Teatrin Kombtar me rastin e 65-vjetorit t krijimit t tij, me motivacionin: “Pr kontribut t veant n zhvillimin dhe promovimin e vlerave skenike dhe duke konsoliduar identitetin kombtar t artit dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.209Z

Elektra e Sofokliut shfaqet premierë në Teatrin Kombëtar

Dashuria e madhe pr atin e vrar pabesisht, mund t shtyj nj bij t urrej deri n vdekje t mn... Nj mit ky q nga Greqia e Lasht e Sofokliut t madh, vjen si nj thirrje unike pr drejtsi dhe vlera morale, aq t dshiruara n ditt tona. Ankthi, pasioni dhe vullneti pr hakmarrje, q mbizotrojn Elektrn, protagoni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.655Z

"Koleksioni i Përhershëm", premierë në Teatrin Kombetar

"Koleksioni i Përhershëm" nga Thomas Gibbons, është premiera e Teatrit Kombëtar nga regjisori dhe aktori amerikan Clarence Gilyard. Kjo dramë ka si objekt artin dhe rolin që ai luan në zhvillimin e një shoqërie duke trajtuar probleme që lidhen me pushtetin, vlerat, integritetin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.500Z

Aktori Clarence Gilyard, në Teatrin Kombëtar

N Teatrin Kombtar pr her t par pritet t zbres n sken dhe t interpretoj nj aktor hollivudian, krah aktorve shqiptar. Jo vetm kaq, por Clarence Gilyard, i njohur pr serialin "Walker Texas Ranger" me t famshmin Cak Noris, tashm professor n Universitetin e Teatrit n Nevada, do t ket n dor edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.704Z

Presidenti dekoron "Teatrin Kombëtar" dhe 7 aktorë

Jehona e nderimeve në panteonin e vlerave të artit skenik shqiptar ka vijuar nga Presidenca me një kolanë të re personalitetesh të njohur. Presidenti i Republikës, Bamir Topi dekoroi me Urdhrin "Gjergj Kastrioti Skënderbeu", Teatrin Kombëtar me rastin e 65-vjetorit të krijimit të tij,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.453Z

No koment!

Ka festuar këtë vit jubileun dhe për herë të parë në këta 20 vjet ka dhënë numrin më të lartë të veprave Kur trau vendoset midis t kaluars dhe t tashmes, iluzionit dhe t vrtets, hipokrizis dhe sinqeritetit, ather mund thuhet se ia hodhi arti. Nj nga institucionet ku

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama