Rezultate te kerkimit per termin: +Teatrin +Komb

Total: 750
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.066Z

Premierat nё “Teatrin Kombёtar”

Nё Teatrin Kombёtar do tё ngjiten nё skenё tre premiera nё sezonin artistik janar- korrik 2011. Ato janё drama “Amadeus”, nga Peter Shaqffer, me regjizor Altin Bashёn , drama “Shtrigat e Salemit”, e cila do tё vihet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.743Z

“Shtrigat e Salemit” premierë në Teatrin Kombёtar

Nё datё 24 mars do tё vihet premierё nё Teatrin Kombёtar drama “Shtrigat e Salemit” e autorit Artur Miler. Kjo vepёr vjen me regji tё Spiro Dunit dhe me njё kast i pёrbёrё prej 21 aktorёsh. Nё kёt&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.112Z

Genci Fuga sjell regjinë e parë në Teatrin Kombëtar

TIRANE- Fati është shakatori më i madh, kjo është dhe pikënisja e rrëfimit të monodramës; një vajze që mund të jetë secili apo secila nga ne. Ajo ballafaqohet me destinin e saj mes lotësh e të qeshurash. Dashurinë e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.859Z

"L'elisir d'amore" në Teatrin Kombëtar të Operas

TIRANE - Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit do të shfaqë operën në dy akte "L'elisir d'amore" me libret të Felice Romanit dhe muzikë të Gaetano Donizetti. Opera "L'Elisir d'Amore" është vënë premierë absolute në Teatrin Komb&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.547Z

15 të rinj në garë për projektin në Teatrin Kombëtar

TIRANË- Pesëmbëdhjete të rinj të sapodiplomuar kanë dorëzuar në Teatrin Kombëtar projektet e tyre për të konkurruar në Fondin Publik për Teatrin e të Rinjve. Afati i fundit zyrtar i dorëzimit ka qënë ditën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.536Z

“Salla e Banjёs” së shpejti në Teatrin Kombёtar

“Salla e Banjёs” ёshtё premiera mё e re qё do tё ngjitet nё skenёn e Teatrit Kombёtar. Kjo komedi e Astrid Veillos, vjen me regji tё Inis Gjonit dhe interpetimin e Hajrie Rondos, Marsela Lenёs, Klea Konomit etj. Ngjarjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.927Z

Rikthehet komedia "Art" në Teatrin Kombëtar

TIRANË- Komedia "Art" e regjisorit Fatos Haxhiraj do të ngjitet edhe një herë mbremjen e nesërme, në skenën e madhe të Teatrit Kombëtar, pas premierës së saj në 25 shkurt, nga aktorët Enver Petrovci, Artan Imami dhe Bujar Asqeriu.Komed

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama