Rezultate te kerkimit per termin: +Teatrin +Migjeni

Total: 349
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.574Z

Migjeni, ringjallet dhe kryqëzohet, në teatrin “Migjeni”

Megjithëse me vonesë, por gjithsesi qyteti i lindjes së poetit dhe prozatorit poetik modern edhe në ditët e sotme, Millosh Gjergj Nikolla, ka bërë të mundur shfaqjen e një drame poetike mbi autorin e madh. Premiera është dhënë me një pjesëmarrje të madhe të publikut gjithmonë të i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.388Z

Arian uliqi rizgjon teatrin Migjeni

style=positionrelativez-index2> Skenaristi dhe regjisori i njohur i humorit Arian uliqi rikthen suksesin e humorit shkodran ne teatrin Migjeni te Shkodres. Ka me se dy jave qe salla e teatrit Migjeni e kthyer ne shkelqimin e saj te meparshem fale kujdesit dhe te drejtuesit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.618Z

Teatrin Migjeni e ftojnë në Kajro

Teatrin "Migjeni" t Shkodrs e ftojn t marr pjes n Festivalin Ndrkombtar t Teatrit Eksperimental n Kajro t Egjiptit me dramn "Nj histori humbsish ose mos pshtyni prtok!" shkruar dhe vn n sken nga Stefan apaliku, me skenografi t Erion Talanit dhe n interpretimin e Guliem Radojs (Ar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.991Z

"Midis dy dhimbjeve" drama ne teatrin Migjeni

SHKODER- Një baba i sëmurë, ( e luajtur nga Agron Dizdari,) një bashkëshorte e cila përballet me sëmundjen e të shoqit (Merita Smaja), vajza e tyre studente në Holandë , (Rajmonda Marko) jeta dhe drama e familjes së tyre do të përcillet në dramën e “Midis dy dhimbjeve", e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.988Z

"Midis dy dhimbjeje" drama ne teatrin Migjeni

SHKODER- Një baba i sëmurë, ( e luajtur nga Agron Dizdari,) një bashkëshorte e cila përballet me sëmundjen e të shoqit (Merita Smaja), vajza e tyre studente në Holandë , (Rajmonda Marko) jeta dhe drama e familjes së tyre do të përcillet në dramën e “Midis dy dhimbjeve", e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.078Z

Viktor Bruceti homazhe ne teatrin Migjeni

Artiste dhe qytetare shkodrane i kane dhene lamtumiren aktorit te teatrit Migjeni Viktor Bruceti. I ndare nga jeta tri dite me pare ne France ku jetonte prej disa vitesh Bruceti eshte percjelle per ne banesen e fundit ne Shkoder pas homazheve ne hollin e teatrit. Dramaturgu Fadil Kraja shprehet s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.107Z

“Migjeni” merr statusin “Teatër Metropolitan”

14/06/2009  Firmoset nga Kryeministri Berisha për punën e admirueshme të artistëve shkodranë Do të përfitojë fonde më tepër dhe rritje pagash për të punësuarit Vlerat e pamohueshme të teatrit ‘Migjeni” në Shkodër, janë bërë nxitëset më të mëdha për klasifikimin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama