Rezultate te kerkimit per termin: +Teatrin

Total: 8541
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.460Z

Hakiu per teatrin

07/02/10 16:30 Ndersa te tjeret bejne lojra dhe baste Kika bisedon me Renaton per teatrin. Ai flet per shkollen e tij dhe punen me teatrin. Ai i shpjegon banorit te ri, emocionet qe ka pasur ai gjate punes se tij me teatrin. Nder te tjera ai flet edhe se si ka mesuar te perdore kameren, mon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.561Z

Frikë për projektligjin Për Teatrin

Artistët në Kosovë dalin kundër projektligjin për teatrin. Ata i janë drejtuar autoriteteve të kuvendit të Kosovë i cili do të thotë fjalën e fundit për këtë ligj të hartuar nga Ministria e Kulturës. Nënshkruesit e peticionit vërejnë se projektligji jo vetëm që nuk i përmbush

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.812Z

Sekrete dashurie në Teatrin Kombëtar

Loja e dashurisë dhe rastësisë, në fundjavë në skenën e Teatrit Kombëtar Ajo është një komedi ku personazhet të joshin në një lojë të vërtetë dashurie. Sekrete dhe ankth drejt rrugës për të njohur njëri-tjetrin dhe për të zbuluar dashurinë e vërtetë. Loja e dashurisë d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.683Z

Traviata, në Teatrin e Metropolit

Teatri i Metropolit tanimë ofron edhe opera. Përmes një njoftimi për shtyp, mësojmë se nesër në mbrëmje, në orën 19:00, në sallën e re Shekspir të Teatrit të Metropolit do të ofrohet akti i tretë i operës Traviata. Bëhet fjalë për një nga operat më popullore italiane dhe një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.407Z

Ju rrëfej teatrin jopolitik

Intervistë me drejtorin artistik të Teatrit Kombëtar të Kosovës, Jeton Neziraj. Krizat, problemet dhe sfidat e një teatri që megjithatë po bën hapa para politikave të ngordhura të Kombëtarit të Tiranës Jeton Neziraj, dramaturg, aktualisht është Drejtor Artistik i Teatrit Kombëtar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.648Z

Kiço Londo krijon Teatrin Shëtitës

Logoja e Teatrit Shëtitës Turneu fillon në qytetin e Pukës, për të vazhduar në të gjithë Shqipërinë. Një lajm i mirë vjen për teatrin shqiptar. Ndërsa institucionet vuajnë rrudhjet e buxheteve, që çojnë dhe në uljen e numrit të shfaqjeve, regjisori Kiço Londo njofton themelimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.100Z

Shfaqja Dorezimi ne Teatrin e Metropolit

Shfaqja Dorezimi ne Teatrin e Metropolit E marte 05 Shkurt 2013 1304 Shfaqja Dorezimi ne Teatrin e MetropolitAta jane kater personazhe qe pa e ditur i perkasin te njejtes shtrese Te mbytur ne nje bote komplekse dhe instinktesh te ndrydhura ata jane ne kerkim te dickaje qe u mungon Keto dilema

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama