Rezultate te kerkimit per termin: +Teatrin

Meta: total 1000 / total_found 8125 / time 0.004 / keyword[0] teatrin / docs[0] 8125 / hits[0] 13118 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Nga Blendi Fevziu / Fushata më e shëmtuar e pluralizmit!

Si mund ta quaj këtë fushatë dhe sa konsideratë mund të kem për të, pyeta veten dje në darkë, kur fushata e 25 Qershorit u mbyll. Fati e ka sjellë  të ndjek çdo fushatë zgjedhjesh kombëtare që prej 31 Marsit, 1991. Në këto 26 vjet, kjo është fushata e 11-të që përcjell si gaze

No Pic available
  • 2017-06-24

Zonja prej mëndafshi

Alda Bardhyli Keni menduar për mua? Gjithë ditën! E dini që kam frikë, se mos bie vërtet në dashuri me ju?. Marie Duplessis e dinte se sduhet të binte kurrë në dashuri, dhe se dëshirat e këtij djaloshi të ri që pëlqente aq shumë letrat do të veniteshin një ditë si ngjyra e shallit

Zonjat janë të lutura të heqin kapellat
  • 2017-06-20

Zonjat janë të lutura të heqin kapellat

Teatri Andon Zako Cajupi në qytetin e Korçës tashmë ka hapur dyert nën një rikonstruksion të ri. Dy ditë më parë në një ceremoni ku ishte I pranishëm dhe kryeministri Edi Rama, teatrit iu rikthye shkëlqimi i munguar. Ka patur gjithmonë në Korçë një lloj rivaliteti mes teatrit dhe

No Pic available
  • 2017-06-14

Presidenti nderon aktorin Viktor Zhusti me titullin Mjeshtëri Madh

Presideniti i Republikës Bujar Nishani ka dekoruar me titullin Mjeshtëri Madh 32 artistë  ndër to edhe aktorin e madh Viktor Zhusti.  Aktori Viktor Zhusti ka reaguar në FB në shenjë falenderimi ndaj këtij titulli të dhënë nga Nishani. Gjate rrugetimit ne kete cerek te fundit te

Teatri shqip për herë të parë në Teatro Palace, në Paris
  • 2017-06-12

Teatri shqip për herë të parë në Teatro Palace, në Paris

Për herë të parë në historinë e teatrit tonë, një trupë shqiptare do të performojë në Paris, në Teatrin Palace, me shfaqjen Lukrecia Borxhia. Vepra e cila pati premierën dy javë më parë në skenën e Teatrit Kombëtar nën regjinë e Erik Vinger, do të ngjitet në teatrin e njohur

Suksesi Equus kthehet sërish në Teatrin Kombëtar nga data 14 deri më 18 qershor
  • 2017-06-11

Suksesi Equus kthehet sërish në Teatrin Kombëtar nga data 14 deri më 18 qershor

Drama Equus do të rikthehet edhe një herë në skenën e Teatrit Kombëtar, kjo në sajë të kërkesave të shumta të atyre personave që nuk patën mundësinë ta ndiqnin në netët premierë. Njoftimin e ka bërë vet aktori që luan rolin kryesor Igli Zarka, (Alen). Për shkak të kërkesave,

No Pic available
  • 2017-06-08

Mustafa Nano është i sigurt: Rama dhe Basha do të qeverisin bashkë

Nga Mustafa Nano Rama e Basha mund të na fshehin detaje të marrëveshjes që kanë bërë me njëri-tjetrin, por nuk na kanë fshehur dot faktin që ata kanë vendosur të qeverisin së bashku pas zgjedhjeve. Puna ua ka dashur të mos e pranojnë publikisht këtë gjë, pasi vetëm kështu do mund