Rezultate te kerkimit per termin: +Teatrit +Kombtar

Meta: total 80 / total_found 80 / time 0.000 / keyword[0] teatrit / docs[0] 10282 / hits[0] 21335 / keyword[1] kombtar / docs[1] 782 / hits[1] 1282 /
No Pic available
  • 2013-11-03

ipi Nuk kemi buxhet per premiera deri ne muajin mars

Realizimin e premierës së parë të këtij sezoni artistik “Zhurmë jashtë skene” Teatri Kombëtar i Komedisë e nisi me vonesë, por sipas drejtorit të këtij institucioni Kastriot Cipi plani i shkurtimit të buxhetit nga Ministria

No Pic available
  • 2011-12-28

Theatron versus Television

Nji sprove hakmarrje Ditet e fundit Teatri i sapoformuem Kombtar i Komedise filloi jeten e vet me vumjen ne skene te nji pjese te Stefan Capalikut te cilen vertet acircsht e veshtire me e klasifikue mbrenda gjinive dhe zakoneve tona emertuese rutine. Simb

Starton festivali ballkanik i teatrove
  • 2010-09-01

Starton festivali ballkanik i teatrove

Pirandello dhe "6 personazhet e tij qe kerkojne autor” do te jene te paret qe do te startojne sonte festivalin me te ri te teatrove qe zhvillohet ne Shqiperi e pikerisht festivalin ballkanik te teatrove. I konsideruar nje edicion eksperimental edhe nga vete nismetari i ketij projekti reg

No Pic available
  • 2010-09-01

Starton nesër festivali i teatrit ballkanik

Ballkani do t bashkohet n Tiran nprmjet teatrit. Pr her t par do t nis t mrkurn n mbrmje Festivali i Teatrit Profesionist Ballkanik i cili n shtat dit do t sjell shfaqjet m t mira t vitit nga 8 shtete ballkanike. Regjizort dhe artistt q do t ndrthurin n kryeqytetin shqiptar etnit, kulturn, zhanret,

No Pic available
  • 2010-08-30

Albert Verria: Poçari që i flet njerëzimit

Aktori Albert Verria, s shpejti do t vij me nj film t ri. Ksaj here do t jet nj poar, i cili ka shkruar gjith historin e antikitetit n poet e tij. Por poari nuk sht vetm kaq, ai sht edhe aktor. Nj dit do t’i flas njerzimit pr t mirat e mbi t gjitha, pr t kqijat q ka... do t krkoj nj zgjidhje p

No Pic available
  • 2010-08-25

Një vepër muzikore Nënë Tereza

Festimet për 100-vjetorin e lindjes së Nënë Terezës do të kulmojnë me kremtimin e meshës në katedralen e parë shqiptare kushtuar misionares Sot, n mjediset e Ministris s Kulturs, shpallet fituesi i konkursit pr veprn m t mir muzikore dhe letrare-dramaturgjike pr mimin &l

Tiranë, konkursi Nënë Tereza. Posta emeton pullën me bamirësen
  • 2010-08-25

Tiranë, konkursi Nënë Tereza. Posta emeton pullën me bamirësen

Ministria e Kultures ka shpallur te hapur konkursin, per vepren me te mire muzikore dhe letrare-dramaturgjike per cmimin “Nene Tereza”. Konkursi do te mbyllet me date 20 shtator, ndersa vepra fituese do te shpallet ne 19 tetor. “T gjith krijuesit, muzikantt, letrart, t paraqesi