Rezultate te kerkimit per termin: +Teatrit +Kombtar

Total: 73
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.607Z

Maska e Teatrit!

Dje, aktor e regjisor jan mbledhur n Teatrin Kombtar pr t evokuar at n 65 vjet, nga dita e aktit themelues. Nuk ka qen mbushur plot e pr plot salla. Ndrsa ishin n rezistenc vetm radht e para, nga fundi i salls aktort, edhe ato m n z, dilnin nj e nga nj. T ishte kjo nj lloj shmang

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.842Z

Burri i gruas sime n Teatrin Kombtar

Burri i gruas sime, nj komedi nga Miro Gavran, realizuar n sken nga Kastriot ipi , do t shfaqet n skenn e vogl n Teatrin Kombtar, kt fundjav, si nj bashkpunim i Institutit Shqiptaro- Europian dhe Teatrit Kombtar. Interpretojn n kt komedi Vangjel Toe, Mehdi Malkaj, Rajmonda Bulku, me skenog

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.547Z

Starton nesër festivali i teatrit ballkanik

Ballkani do t bashkohet n Tiran nprmjet teatrit. Pr her t par do t nis t mrkurn n mbrmje Festivali i Teatrit Profesionist Ballkanik i cili n shtat dit do t sjell shfaqjet m t mira t vitit nga 8 shtete ballkanike. Regjizort dhe artistt q do t ndrthurin n kryeqytetin shqiptar etnit, kulturn, zhanret,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:49.374Z

Kalendari i ri i Teatri Kombëtar

2010-a, shnon 65-vjetorin e krijimit t Teatrit Kombtar, i quajtur asohere, n 24 majin e 45-s, si Teatri Profesionist i shtetit, mandej Teatri Popullor, pr t merituar n fillim t viteve ‘90 emrin Teatri Kombtar. Nj ngjarje, q pr t'u festuar denjsisht do t paraprihet me nj kalendar artistik shfaq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.867Z

Liza Vorfi merr titullin Naim Frashri i Art

Aktorja e mirnjohur e Teatrit Kombtar, Liza Vorfi sht dekoruar sot nga presidenti i Republiks Bamir Topi me titullin Naim Frashri i Art. Aktores s mirnjohur, iu mbushn syt me lot, teksa merrte titullin n nj ceremoni e organizuar posarisht pr kt dekorim. Ky titull u dorzua ditn e premte n salln e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.342Z

Per Gynt do të jetë në Butrint

Ka qen nj “ndeshje” e vshtir mes organizatorve t Festivalit t Butrintit, Ministris s Kulturs n Tiran dhe Teatrit t Shkupit pr shfaqjen e “Per Gynt” t Ibsenit, me regji t Slobodan Unkovskit. Fillimisht e parashikuar pr t qen pjes e programit t festivalit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.801Z

Topi, mjeshtër për të idhnuarit!

Pr t vazhduar firmosjen pa fund, t mjeshtrive dhe puntorve t atdheut, Presidenti Bamir Topi ka gjetur rastin pr disa aktor e regjisor, ka shfrytzuar si motivacion 65-vjetorin e teatrit. Por kta q ka nderuar me dekoratn mjeshtr ose nuk jan m n kt jet, dhe kshtu lahen padrejtsis q

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama