Rezultate te kerkimit per termin: +Teatrit

Meta: total 1000 / total_found 9800 / time 0.005 / keyword[0] teatrit / docs[0] 9800 / hits[0] 20153 /
No Pic available
  • 2017-06-25

PriFest sjell 3 premiera botërore

Festivali më i madh Ndërkombëtar i Filmit në Kosovë PriFest, që do të ketë edicionin e 9-të në korrik ka bërë publik programin e parë të filmave në mes gjithsej 10 programeve të ndryshme që ka ky festival. Bëhet fjalë për programin garues të filmave Middle Length (Metrazh i mes

No Pic available
  • 2017-06-24

Zonja prej mëndafshi

Alda Bardhyli Keni menduar për mua? Gjithë ditën! E dini që kam frikë, se mos bie vërtet në dashuri me ju?. Marie Duplessis e dinte se sduhet të binte kurrë në dashuri, dhe se dëshirat e këtij djaloshi të ri që pëlqente aq shumë letrat do të veniteshin një ditë si ngjyra e shallit

Zonjat janë të lutura të heqin kapellat
  • 2017-06-20

Zonjat janë të lutura të heqin kapellat

Teatri Andon Zako Cajupi në qytetin e Korçës tashmë ka hapur dyert nën një rikonstruksion të ri. Dy ditë më parë në një ceremoni ku ishte I pranishëm dhe kryeministri Edi Rama, teatrit iu rikthye shkëlqimi i munguar. Ka patur gjithmonë në Korçë një lloj rivaliteti mes teatrit dhe

No Pic available
  • 2017-06-17

Basha: Programi im, ndihmë për gratë dhe vajzat

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është takuar pasditen e kësaj të shtune me vajza dhe gra në Elbasan. Gratë kanë vuajtur më shumë se të tjerët nga papunësia, shëndetësia e shkatërruar dhe varfëria si rezultat i prioriteteve të gabuara, ka thënë Basha gjatë bashkëbis

Olta Daku, rikthehet si Shirli Valentina
  • 2017-06-15

Olta Daku, rikthehet si Shirli Valentina

Olta Daku një nga aktoret e sukseshme e viteve të fundit në teatër, rikthehet sërish në skenë, por këtë herë si Shirli Valentina. Daku do të shëndrrohet në personazhin e njohur anglez, një meso grua shtëpiake e cila zbulon veten dhe ato farë i kishin munguar më shumë, gjatë një v

No Pic available
  • 2017-06-13

Rama e quajti djalë të mirë dhe dembel, ja si i përgjigjet Basha

I pyetur në studion e improvizuar në #DritaremeRudinën në Vizion Plus, nëse vazhdon komunikimin me Ramën, pas paktit të 18 majit, lideri i PD, Lulzim Basha tha se komunikojnë me mesazhet që i çojnë njëri-tjetrit nga takimet elektorale. Lidhur me batutën e bërë nga Rama, se Basha ësht

Teatri shqip për herë të parë në Teatro Palace, në Paris
  • 2017-06-12

Teatri shqip për herë të parë në Teatro Palace, në Paris

Për herë të parë në historinë e teatrit tonë, një trupë shqiptare do të performojë në Paris, në Teatrin Palace, me shfaqjen Lukrecia Borxhia. Vepra e cila pati premierën dy javë më parë në skenën e Teatrit Kombëtar nën regjinë e Erik Vinger, do të ngjitet në teatrin e njohur