Rezultate te kerkimit per termin: +Teatrot

Meta: total 787 / total_found 787 / time 0.000 / keyword[0] teatrot / docs[0] 787 / hits[0] 988 /
Digje Mirela
  • 2016-09-09

Digje Mirela

Nga Edison Ypi E dashur Mirela, Kur mora haberin e prishjes së teatrit, aq kënaqësi ndjeva, aq qef provova, sa u prisha. Për ta ndarë kënaqësinë e prishjes, telefonova disa miq nga ata që si dhe unë nuk e kanë shkelur kurrë pragun e atij mender teatri. Miqtë ishin prishur para meje. Pr

Teatri Kombëtar do të shembet, a do të bëhen kulla?
  • 2016-09-08

Teatri Kombëtar do të shembet, a do të bëhen kulla?

Foto 1 nga 4 Kryeministri Edi Rama ka prezantuar dje dy projektet për institucionet kulturore, projektin e ri për qendrën multifunksionale "Turbina", si dhe rikonstruksionin e Operës. Për herë të parë është deklaruar se godina e Teatrit Kombëtar do të shembet nga themelet për t

Rreziku i Mr.Betonit/Shkatërrimi i mbi 60 viteve investim në Teatrin e Operës dhe në Teatrin Kombëtar
  • 2016-09-08

Rreziku i Mr.Betonit/Shkatërrimi i mbi 60 viteve investim në Teatrin e Operës dhe në Teatrin Kombëtar

Plani ogurzi i Edi Rames nisur që një dekadë gjysëm më parë sot u zyrtarizua publikisht me të gjithë përbërësit e tij duke filluar me një mashtrim dhe deformim të historisë së TKOB-se me përcaktimin si vit i 60-vjetorit të krijimit në një kohë që shfaqja e parë operistike d

No Pic available
  • 2016-09-07

Rama: Do rindërtojmë Teatrin Kombëtar (dhe deklarata e pazakontë e Robert Ndrenikës)

Kryeministri i vendit Edi Rama teksa ka folur sot në aktivitetin për ndërtimin e Qendrës Multifunksionale Teatrale, nga ish-Instituti Meteorologjik i është rikthyer projektit të shumë viteve më parë, ku ka thënë se qeveria do të rindërtojmë Teatrin Kombëtar. Sipas Ramës kjo do të a

Rikonstruksioni i TKOBAP, një miliard lekë në lojë
  • 2016-09-06

Rikonstruksioni i TKOBAP, një miliard lekë në lojë

Rreth 1 miliard lekë është fondi limit që Ministria e Kulturës ka vënë në dispozicion për rikonstruksionin e godinës së Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit. Pamje e ambienteve të brendshme të TKOBAP Pas njoftimit të lajmit për rikonstruksionin e ndërtesës së ish-Pallatit të

No Pic available
  • 2016-09-06

Kërcënimi i Ndrenikës: Nuk do tretem në gropë nëse

Foto 1 nga 12 Një deklaratë jo e zakontë është bërë një mbrëmje më parë në një tryezë ku ishin ulur aktori Robert Ndrenika, ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro dhe kryebashkiaku, Erion Veliaj. Të pranishëm në Teatër Kame, ku po mbahej nata e fundit e Festivalit Ballkanik

No Pic available
  • 2016-09-01

Zana Çela: Objektivat për drejtimin e Teatrit të Operës dhe Baletit

Duke falënderuar paraardhësin e saj në krye të Teatrit të Operës dhe Baletit, Ilir Kërni për punën e bërë, drejtoresha e re e këtij institucioni Zana Çela, ka prezantuar objektivat e saj. Bashkë me ministren e Kulturës, Mirela Kumbaro, e cila ka bërë edhe prezantimin, zonja Çela u