Rezultate te kerkimit per termin: +Ted +Cruz

Meta: total 327 / total_found 327 / time 0.000 / keyword[0] ted / docs[0] 776 / hits[0] 1150 / keyword[1] cruz / docs[1] 1006 / hits[1] 1790 /
Preidencialet, demokrati ORourke shpall kandidaturën
  • 2019-03-14

Preidencialet, demokrati ORourke shpall kandidaturën

Ish ligjvënësi Beto O’Rourke, nga Teksasi, që fitoi popullaritet në shkallë kombëtare me betejën e tij të gjatë zgjedhore kundër senatorit amerikan, Ted Cruz vitin e kaluar, shpalli të enjten se do të kërkojë emërimin e demokratëve për kandidat në zgjedhjet presidenciale të

Merkel reflekton, Gjermania do blejë gaz nga SHBA-të
  • 2018-10-24

Merkel reflekton, Gjermania do blejë gaz nga SHBA-të

Presidenti amerikan Donald Trump gjatë një takimi elektoral në Teksas për rizgjedhjen e senatorit Ted Cruz, i gëzohet faktit që kancelarja gjermane Angela Merkel ka njoftuar që Gjermania do të blejë sasi të mëdha gazi natyral të lëngshëm prodhuar në Shtetet e Bashkuara. “Wall St

Mother Jones: LSI loboi përmes rusëve. Meta 15 mijë $/muaj që të takonte Trump
  • 2018-04-25

Mother Jones: LSI loboi përmes rusëve. Meta 15 mijë $/muaj që të takonte Trump

Revista amerikane Mother Jones, e cila pak më parë botoi një raport të detajuar në lidhje me lobimin e Partisë Demokratike në SHBA, vjen me një tjetër investigim që përfshin një tjetër parti shqiptare. Në artikullin e titulluar Kush e paguan Bcuk McKeon-in në favor të një partie shq

Kush është lobisti i Bashës, Nick Muzin?
  • 2018-03-09

Kush është lobisti i Bashës, Nick Muzin?

Nicolas Muzin, njeriu që u pagua për të lobuar dhe mbështetur Partinë Demokratike të Shqipërisë në Shtetet e Bashkuara, është një ish-këshilltar strategjik i senatorit Ted Cruz gjatë fushatës së tij për president dhe një person mjaft aktiv në qarqet hebreje republikane në Shtetet

Liberland, shteti i vetëshpallur në Ballkan lobon për njohje ndërkombëtare
  • 2017-08-05

Liberland, shteti i vetëshpallur në Ballkan lobon për njohje ndërkombëtare

I vetshpalluri shtet i Liberlandës, themeluar në 7 kilometra katrorë tokë midis Serbisë dhe Kroacisë, është i vendosur të luftojë për njohje në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë, ICJ, në Hagë. Ndërkohë, Liberlanda po përgatitet gjithashtu të hapë një zyrë në Beograd, t

No Pic available
  • 2017-04-30

Mediu në Uashington: Opozita e vendosur për zgjedhje të lira

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, duke vazhduar vizitën e tij zyrtare në Uashington, është takuar gjatë ditës së djeshme me Pam Pryor këshilltaren e lartë të nënsekretarit të shtetit për sigurinë, demokracinë dhe të drejtat e njeriut, si dhe me Këshilltarin e Lart

PD punëson një lobist amerikan për fushatën zgjedhore
  • 2017-04-08

PD punëson një lobist amerikan për fushatën zgjedhore

Të dhënat e siguruara nga BIRN tregojnë që lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka punësuar një kompani lobimi afër Republikanëve për ta asistuar në marrëdhëniet me qeverinë amerikane, mediat, si dhe projektimin dhe zbatimin e fushatës zgjedhore të 18 qershorit. Me 22 Mars, gja