Rezultate te kerkimit per termin: +Tefik +Zhurda

Meta: total 20 / total_found 20 / time 0.000 / keyword[0] tefik / docs[0] 711 / hits[0] 931 / keyword[1] zhurda / docs[1] 60 / hits[1] 79 /
No Pic available
  • 2017-05-23

Anestezisti që tentoi vetëvrasjen pas vdekjes së 16 vjeçares niset në Itali

Tefik Zhurda, anestezisti i cili tentoi të vetëvritej pas vdekjes së 16 vjeçares, Blerta Pepa, në sallën e operacionit është nisur me urgjencë drejt Italisë. Mjeku anestezist vijon të jetë në gjendje të rëndë pasi i injektoi vetes në trup anestezi. Lajmi konfirmohet për Ora News ng

Vdekja e 16-vjeçares, mjeku anestezist dërgohet në Itali për mjekim të specializuar
  • 2017-05-23

Vdekja e 16-vjeçares, mjeku anestezist dërgohet në Itali për mjekim të specializuar

Mjeku anestezist Tefik Zhurda, i cili tentoi vetëvrasje pas ngjarjes së rëndë ku humbi jetën 16-vjeçarja Blerta Pepa gjatë një operacioni, është dërguar për mjekim të specializuar në Itali. BalkanWeb mëson se gjendja e mjekut është e rëndë dhe ende e pandryshuar, ndërsa ai ësht

Dërgohet në Itali mjeku anestezist që tentoi vetëvrasjen
  • 2017-05-23

Dërgohet në Itali mjeku anestezist që tentoi vetëvrasjen

Mjeku anestezist Tefik Zhurda, i cili ndodhet në koma, pasi tentoi vetëvrasjen pas vdekjes së 16 vjeçares, Blerta Pepa, në sallën e operacionit, është dërguar në Itali për mjekim të specializuar. Mësohet se mjeku u nis drejt një klinike më të specializuar në Itali, ndërkohë që gj

MSH ngushëllon për vdekjen e 15-vjeçares: Mjeku po lufton me vdekjen
  • 2017-05-18

MSH ngushëllon për vdekjen e 15-vjeçares: Mjeku po lufton me vdekjen

Ministria e Shëndetësisë, përmes një njoftimi për mediat shpreh ngushëllimet për familjarët e 15- vjeçares Blerta Pepa e cila u nda nga jeta pas një ndërhyrjeje kirurgjikale në gju, në spitalin Continental. Në të njëjtën kohë, MSH shpreh solidarizimin me mjekun anestezist Tefik Zh

Vdekja e 15-vjeçares, rëndë mjeku që tentoi vetëvrasjen
  • 2017-05-18

Vdekja e 15-vjeçares, rëndë mjeku që tentoi vetëvrasjen

Anestezisti Tefik Zhurda, që tentoi vetëvrasjen pas komplikacionit të rrallë hipetermia malinje, që i ndodhi me pacienten 15-vjeçare Blerta Pepa, vijon të jetë në koma në gjendje të rëndë shëndetësore. Stafi i Spitalit të Traumës po shikon edhe mundësinë e dërgimit të tij jasht

Vdekja e 16-vjeçares në spitalin privat, nis procedimi penal për tre mjekë
  • 2017-05-17

Vdekja e 16-vjeçares në spitalin privat, nis procedimi penal për tre mjekë

Policia ka nisur procedimin penal për tre mjekë të pitalit privat ‘Continental’ në Tiranë, ku dy ditë më parë humbi jetën 16-vjeçarja Blerta Pepa. Në procedim penal janë mjekët, Jovan Polizol Kosta, Moeibus Gehart Ulf dhe Tefik Zhurda. Dy mjekët e parë janë shtetas që je

No Pic available
  • 2017-05-17

As dantoleni se shpëtonte dot Blertën

Në një prononcim për Ora News Tritan Shehu, kreu i shoqatës së anestezi-reanimacionit thotë se Blertës i ishin injektuar 3 flakonë dantolen por hipertermia ka qenë agresive. “Hipertermia malinje është një komplikacion i vështirë, i rrallë. Reaksioni ndodh në muskuj dhe man