Rezultate te kerkimit per termin: +Tegel

Meta: total 32 / total_found 32 / time 0.000 / keyword[0] tegel / docs[0] 32 / hits[0] 40 /
Rama: Rrugët e Saliut, si pantallona për vithet e mia dhe kërcinjtë e Braçes
  • 2018-11-22

Rama: Rrugët e Saliut, si pantallona për vithet e mia dhe kërcinjtë e Braçes

Banorëve të Unazës së Re, kryeministri Edi Rama ja u tha prerë dhe qartë sot në Kuvend se nuk do të dëmshpërblehen ata që kanë ndërtuar nga 4 apo 5 banesa dhe biznese pa leje, pavarësisht thirrjes së tyre se shtëpitë do ti mbrojmë me jetë dhe armë, ndërsa paraardhësit të tij S

Elia Zaharia aktore tek Vetëvrasësi i Nikolai Erdman
  • 2018-04-26

Elia Zaharia aktore tek Vetëvrasësi i Nikolai Erdman

Elia Zaharia do të interpretojë këtë fundjavë në skenën e Teatrit Andon Zako Cajupi të Korçës, në veprën e Nikolai Erdman Vetëvrasësi nën regjinë e Sulejman Rushitit. Po çfarë është në qëndër të kësaj vepre? Një i ri, i papunë, Semyon, beson se përgjigja ndaj problemeve t

No Pic available
  • 2017-03-13

Në Berlin anulohen 1 mijë fluturime

Një mijë fluturime janë anuluar sot në Berlin si pasojë e grevës që ka nisur sot stafi në dy aeroporte të kryeqytetit gjerman për shak të mosmarrëveshjeve në lidhje me pagat. Sindikata kërkon një rritje të pagës për personelin e parë 12 euro në orë nga rreth 11 euro që është

Nj Europ e lnduar duhet t tregoj veten
  • 2016-11-19

Nj Europ e lnduar duhet t tregoj veten

Nga Christoph Strack Kto ishin dit tranzicioni. Barack Obama ishte pr her t fundit si president i SHBA-s n Europ. Me t u takuan n zyrn e kancelarit n Berlin kryetart e shteteve dhe qeverive t vendeve kryesore europiano-perndimore. Secili prej tyre i lnduar apo i sfiduar n llojin e vet. Kryemini

No Pic available
  • 2016-11-16

Presidenti i SHBA, Obama mbërrin në Berlin

Presidenti i Shteteve të Bashkuara  Barack Obama mbërriti në Berlin të mërkurën, një ditë para takimit me kancelaren gjermane Angela Merkel dhe më pas me  udhëheqësit e Francës, Spanjës, Italisë dhe Mbretërisë së Bashkuar. Avioni presidencial u ul në aeroportin Tegel të  kryeqy

No Pic available
  • 2016-05-09

Kur njihen vlerat e poezisë

Lexova në Facebook këtë shkrim dhe vendosa tja propozoj gazetës. Eshtë një shkrim i shkruar nga intelektuali i mirënjohur Kujtim Abdiu. Ai , në formën e një letre, i drejtohet autores së poezive, Alketa Stefania Caca, e cila jeton në Melbourne në Australi. Nuk është një letër e thje

Art në rezidencën e ambasadorit amerikan, Donald Lu
  • 2016-03-20

Art në rezidencën e ambasadorit amerikan, Donald Lu

Vepra të emrave të njohur të artit, e kanë kthyer rezidencën e kryediplomatit amerikan në një ekspozitë të artit bashkëkohor. Deidre Adams, Lucy Arai, Linda Beach, Lanny Bergner, Karen Kamentzky, Matt Seaholtz sjellin një gjuhë ndryshe, përtej politikës… Alda Bardhyli Wendy Luers