Rezultate te kerkimit per termin: +Teheran

Total: 1608
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.008Z

Teheran, rritet bilanci i viktimave të shpërthimit

Rritet bilanci i të vdekurve, duke shkuar në 27 pas një shpërthimi masiv, ndodhur në një bazë ushtarake në Teheran. Televizioni shtetëror citon komandantin Ramezan Sharif,  i cili bën të ditur se 16 persona janë plagosur,  ndërsa hetimet për shkaqet e aksidentit vijojnë. Shpërthi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.443Z

Deja Vu në Teheran

Sulmi i së martës kundër ambasadës britanike në Teheran, pa mëdyshje i ngjason sulmit kundër ambasadës amerikane në këtë qytet, më 4 nëntor 1979, kur ithtarët e udhëheqësit të atëhershëm dhe kryesuesit të revolucionit, Ajatollah Khomeini, morën peng 52 diplomatë amerikanë, të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.627Z

Protestat në Teheran, mbi 200 të arrestuar

Mbi 200 protestues janë arrestuar gjatë demonstratës së djeshme antiqeveritare nga studentët. Kështu ka deklaruar shefi i policisë së Teheranit Azizullah Rajabzadeh i cili theksoi se 204 persona janë burgosur në Teheran. Ditën e djeshme në Teheran u regjistruan përleshje të dhunshme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.416Z

Protestuesit hyjnë në ambasadën britanike në Teheran

Protestuesit kanë hyrë në ambasadën britanike në Teheran. Lajmi bëhet i ditur nga CNN e cila thekson se studentët kanë thyer dyert, kanë hequr dhe më pas kanë djegur flamurin britanik duke vendosur në vend të tij atë Iranian. &n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.629Z

Sulmohet ambasada italiane në Teheran

TEHERAN- Sulmohet me gurë ambasada italiane në Teheran. Lajmi është konfirmuar nga ministri i jashtëm italian Franko Fratini para Senatit italian. Ai tha se milicë të veshur si civilë kanë hedhur gurë dhe kanë thirrur: “Vdekje Italisë” dhe “vdekje Berluskonit”.&nb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.770Z

Ahmadinexhadi pritet si një hero në Teheran

Teheran - Mahmut Ahmadinexhad është pritur si hero në Iran pas kthimit të tij nga Zvicra mëngjesin e sotëm. Presidenti iranian sulmoi Izraelin gjatë fjalimit të tij në konferencën ndërkombëtare për racizmin “Durban II”, e cila u zhvillua në Gjenevë. Një grup studentësh iran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.549Z

Iran, rikthehen protestat në Teheran

Forcat iraniane të policisë qëlluan me gaz lotsjellës dhe arrestuan protestuesit të cilët po mbanin zi për një grua të re të vrarë muajin e kaluar gjatë protestave paszgjedhore. Një video e re amatore e postuar në internet tregon mijëra njerëz të cilët valëzojnë parullat dhe bro

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama