Rezultate te kerkimit per termin: +Teheranit

Meta: total 1000 / total_found 1843 / time 0.001 / keyword[0] teheranit / docs[0] 1843 / hits[0] 2284 /
Senati amerikan mbështet sanksionet ndaj Rusisë dhe Iranit
  • 2017-06-15

Senati amerikan mbështet sanksionet ndaj Rusisë dhe Iranit

Senati amerikan ka miratur me shumicë votash legjislacionin që përfshin sanksione më të ashpra ndaj Rusisë dhe Iranit, duke e bërë kështu më të vështirë për presidentin amerikan Donald Trump, që të lehtësojë kufizimet ekzistuese pa aprovimin e Kongresit. Ky legjislacion do të dë

No Pic available
  • 2017-06-11

Forcat iraniane vrasin trurin e sulmeve vdekjeprurëse

Forcat iraniane të Sigurisë, kanë vrarë trurin e sulmit të dyshuar të sulmeve terroriste mëngjesin e së mërkurës në ambientet e Parlamentit të vendit. Sulmi i dyfishtë ka marrë 17 jetë, kur katër sulmues të armatosur bastisën Parlamentin, ndërsa një bombardues vetëvrasës goditi

No Pic available
  • 2017-06-07

Kamikazët e ISIS-it sulmojnë Iranin, të paktën 12 të vdekur

Shteti Islamik ISIS ka marrë përgjegjësinë për sulmet në parlamentin iranian, në tempullin e Teheranit dhe në metronë e kryeqytetit. Kjo është hera e parë që ISIS ka kryer një sulm terrorist në tokën e Iranit. ISIS ka njoftuar për përgjegjësinë e sulmeve nëpërmjet agjencisë s

No Pic available
  • 2017-05-08

Irani kërcënon Arabinë Saudite: Sdo të lëmë gjë në këmbë përveç Mekës e Medinës

Duke iu përgjigjur kërcënimeve të fundit të Arabisë Saudite ndaj Iranit, Teherani deklaron se nuk do të lërë asgjë në këmbë në mbretërinë saudite përveç qyteteve të shenjta të Mekës dhe Medinës, nëse sauditët bëjnë diçka të pamatur, raporton agjencia iraniane Al-Manar. &#

No Pic available
  • 2017-05-03

Ministri i hekurt 31 vjeçar saudit që refuzon çdo dialog me Iranin

Është e pamundur të ndërtohen ura bashkëpunimi midis Arabisë Saudite dhe Iranit për shkak të ideologjisë ekstremiste të Teheranit dhe ambicies për kontrollin e botës islame, thotë zëvendës-Princi i Kurorës, Mohammed bin Salman al-Saud, njëkohësisht ministri i Mbrojtjes i Arabi

No Pic available
  • 2017-04-30

Vritet themeluesi i Gem TV, Irani e akuzonte për vlera anti-islamike

Themeluesi i drejtori i televizionit në gjuhën persiane, Gem TV, është vrarë dje në mbrëmje në Stamboll. Saeed Karimian, 45-vjeçar, u vra me armë zjarri në lagjen Maslak, bashkë me partnerin e vet në biznes nga Kuvajti, shkruan BBC. Automjeti i përdorur në vrasje u gjet i djegur, ndë

No Pic available
  • 2017-04-20

SHBA akuza Iranit: Shteti që financon më shumë terrorizmin

Presidenti Trump është i vendosur që të ndryshojë qasjen e Shteteve të Bashkuara të Iranit pasi sipas tij, qeveria e Teheranit ka ndërmarrë një sërë veprimesh që rrezikojnë të destabilizojnë rajonin e Lindjes së Mesme dhe mbarë botën. Lajmi është përcjellë nga Sekretari amerik