Rezultate te kerkimit per termin: +Teheranit

Total: 1911
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.390Z

Arrihet marrëveshja me Iranin për programin bërthamor të Teheranit

Marrëveshja  Një marrëveshje historike u nënshkrua ditën e djeshme midis Iranit dhe gjashtë superfuqive botërore mbi programin bërthamor të Teheranit. Marrëveshja ka si qëllim të ngadalësojë programin e zhvillimit të lëndëve bërthamore të vendit në shkëmbim të lehtësimit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.400Z

Pentagoni: Dy spiunë të Teheranit po ushqejnë sulmin ndaj muxhahedinëve në Tiranë

Një raport i Pentagonit i shpërndarë për publikun nga Fronti Kombëtar i Rezistencës së Iranit, thekson se i gjithë sulmi kundër muxhahidinëve që është bërë këto ditë në disa qarqe mediatike në Tiranë, ka pasur si bazë materialet e dy agjentëve të shërbimit sekret të Irani

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.480Z

Policia iraniane rrethon Universitetin e Teheranit

"Ka qindra policë përreth Universitetit të Teheranit dhe në të gjitha rrugët që të çojnë drejt tij'', deklaroi për agjencinë “Reuters” një dëshmitar, i cili kërkoi të mos identifikohej.     Policia iraniane dhe Garda Revolucionare kanë paralajmëruar se do t'

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.363Z

Tensioni Iran-Izrael, Gjermania ndalon avionët e Teheranit

Jemi gati për luftën vendimtare që do të sjellë zhdukjen e Izraelit. Forcat tona të armatosura janë të përgatitura për ditën ku Izraeli do të shkatërrohet. Këto janë fjalë të shefit të aeronautikës iraniane, Aziz Nasirzadeh sipas televizionit shtetëror të Teheranit dhe të publi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.331Z

Obama: Pakti ndërkombëtar i pret rrugët Teheranit për prodhimin e bombave

Marrëveshja ndërkombëtare për të kufizuar programin bërthamor të Iranit i pret të gjitha rrugët Teheranit për prodhimin e një bombe. Me këto fjalë e ka mbrojtur presidenti amerikan Barak Obama paktin për të kufizuar programin bërthamor të Iranit, gjatë një fjalimi që mbajti në U

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.098Z

Iran arrestohet ish-prokurori i Teheranit

Policia iraniane ka arrestuar një ish-prokuror të Teheranit, i konsideruar si një bashkëpunëtor i ngushtë i presidentit Mahmoud Ahmadinejad. Saeed Mortazavi pasi u prangos nga forcat e rendit u dërgua në burgun e Evinit, në Teheran, bën t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.894Z

Turqinë e pengon forcimi i Teheranit

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan shkon për vizitë në Iran, të cilin e ka kritikuar shpesh. Ai pretendon që Turqia të bëhet superfuqi në rajon, ndaj i pengon forcimi i Teheranit. Publicisti Umit K?vanç konstaton se "kufiri mes Turqisë dhe Iranit është më i vjetri në botë. Ai

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama