Rezultate te kerkimit per termin: +Teikseira

Total: 24
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:12.788Z

Teikseira kanceri i futbollit

Ish-ylli i kombëtares braziliane, Romario, foli rreth dorëheqjes së presidentit të shumëpërfolur të federatës së futbollit, CBF, Rikardo Teikseira. “Më në fund, arritëm të largojmë kancerin nga futbolli brazilian. Pas 23 vit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:41.293Z

Skandali, Teikseira hetohet për pastrim parash

Presidenti i Federatës Braziliane të Futbollit akuzohet se ka përfituar 9.5 milionë dollarë Skandali për korrupsion në radhët e anëtarëve të Komitetit Ekzekutiv të FIFA-s, vazhdon të thellohet. Tani në qendër të ciklonit është një tjetër emër i rëndësishëm i qeverisë bot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.889Z

Brazil 2014, Lula kundër FIFA-s për sovranitetin

Presidenti brazilian është kundër direktivave të Federatës Ndërkombëtare Gjithnjë edhe më e ashpër lufta mes FIFA-s dhe Lulas në prag të Botërorit 2014 që do të zhvillohet në Brazil. Në valle janë miliarda “reais” (pra rrjedhimisht në euro), por mbi të gjitha sovranit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:09.520Z

Teixeira: "Kosova, shtet demokratik"

Ministri portugez i Mbrojtjes Nuno Severiano Teikseira ka deklaruar gjatë një vizite në Prishtinë se Portugalia është shumë e përkushtuar për Kosovën që nga fillimi i procesit, jo vetëm në nivelin politik por edhe ushtarak. "Portugalia tashmë e ka njohur Kosovën si shtet të pava

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.545Z

FIFA konfirmon korrupsionin ndaj ish-drejtuesit

Ish-presidenti i FIFA-s, Zhao Avelanzh dhe Rikardo Teikseira, që ka drejtuar për një mandat federatën e brazilianit, kanë përfituar miliona euro në skandalin e përqindjeve për të drejtën e transmetimeve televizive të Kupës së Bot&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.396Z

Eliminohet Flamurtari dhe Laci

brbrMerr fund aventura e ekipeve shqiptare ne kupat e Evropes Pas eliminimit te Skenderbeut edhe Flamurtari e Laci kane zhgenjyer duke humbur respektivisht me skuadren rumune te Petrolulit dhe ukrainasit e Zorjes Vlonjatet nisen gjithcka mire pasi realizuan te paret golin e avantazhit me ane te Lene

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.455Z

Tre zyrtare te FIFA-s ryshfet 100 milione

Nuk kane te sosur skandalet brenda qeverise se futbollit boteror FIFA-s. Me i fundit eshte zbuluar nga BBC ne prag te votimit te kandidatures fituese per organizimin e Kupes se Botes ne vitin 2018 dhe 2022 diten e enjte. Sipas nje investigimi 3 zyrtare te larte te FIFA-s me te drejten e votes ne gar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama