Rezultate te kerkimit per termin: +Tek +Ekonomiku

Meta: total 375 / total_found 375 / time 0.000 / keyword[0] ekonomiku / docs[0] 375 / hits[0] 417 /
Lista e notave të provimit te Ekonomiku çmend studentët dhe rrjetet sociale
  • 2017-03-06

Lista e notave të provimit te Ekonomiku çmend studentët dhe rrjetet sociale

Rezultatet e një provimi të zhvilluar në Fakultetin Ekonomik në Tiranë po qarkullojnë me shpejtësi në rrjetet sociale, ku ka nisur një debat lidhur me vlerësimin që u është dhënë një gupi studentësh. Pas provimit në lëndën Hyrje në modelim financiar, profesori ka vlerësuar

18-vjeçarja rrëfen si tentoi ta përdhunonte pronari i butikut: Më futi me forcë në makinë dhe
  • 2017-01-27

18-vjeçarja rrëfen si tentoi ta përdhunonte pronari i butikut: Më futi me forcë në makinë dhe

Një 18­-vjeçare rrëfen momentet e tmerrit kur pronari i saj tentoi ta përdhunonte. Në fillim ai i kishte ofruar një punë në butik por më pas gjatë një udhëtimi pune, ish-shefi i saj kishte mbyllur dyert e makinës dhe filloi të abuzonte. Adoleshentia e ka penguar që ai ti afrohej

Alfred Peza, habia e stisur dhe hetuesit e rrjeteve sociale
  • 2017-01-21

Alfred Peza, habia e stisur dhe hetuesit e rrjeteve sociale

Nga Ilva Tare Një valë e zellshme debatesh , reagimesh dhe qëndrimesh kryesisht në sferën virtuale në pronësi të Mark Zuckenberg-ut ka shpërthyer pas lajmit të pasurisë së deputetit Peza. Duke e mirëkuptuar sasinë e hipokrizisë të gjithkujt, që sillet sikur politikanët e pasur

No Pic available
  • 2016-11-02

Boçi: Maturantët ekselencë zgjodhën arsimin privat, mijëra kuota bosh

Opozita pretendon se maturantët më të mirë mbetën jashtë dyerve të universiteteve, ndërsa vazhdon të ketë mijëra kuota bosh në institucionet e arsimit të lartë, pavarësisht se afati i regjistrimit ka përfunduar tashmë. Deputeti Luçiano Boçi, u shpreh se reforma në arsimin e lart

PD Mijera kuota te lira ne universitete maturantet me mesatare te larte mbeten rrugeve
  • 2016-11-02

PD Mijera kuota te lira ne universitete maturantet me mesatare te larte mbeten rrugeve

Transmetuar me 02112016 - 1412 Tirane 2 nentor 2016 NOAal- Partia Demokratike vijon akuzat ndaj qeverise per reformen ne arsimin e lartebr br Deputeti demokrat Luciano Boci tha sot nga selia blu se diten e djeshme perfundoi afati i regjistrimeve ne univers

PD: Maturantët me mesatare të lartë u lanë sërish në rrugë
  • 2016-11-02

PD: Maturantët me mesatare të lartë u lanë sërish në rrugë

Partia Demokratike ka denoncuar sërish sot ngërçin e krijuar nga Ministria e Arsimit për mijëra maturantë që ende nuk janë regjistruar në fakultete, pavarësisht mesatares së lartë. Në një prononcim për mediat nga selia blu, deputeti demokrat, Luçiano Boçi tha se dje, me mbylljen e r

Universiteti i Tiranës, zbardhen kuotat e lira për maturantët
  • 2016-10-17

Universiteti i Tiranës, zbardhen kuotat e lira për maturantët

Zbardhen kuotat e lira për në universitetet publike në vend. Maturantët që ende nuk kanë arritur që të fitojnë kanë dy ditë kohë për të bërë regjistrimin. Tek Gjuhët e Huaja janë 483 kuota të lira, në Shkencat Sociale janë 402 kuota. Ekonomiku ka 776, Drejtësia 168 kuota të li