Rezultate te kerkimit per termin: +Teknikn

Total: 13
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.584Z

Ndahet nga jeta piktori dhe poeti Sadri Ahmeti

sht ndar nga jeta piktori dhe poeti shqiptar Sadri Ahmeti. Largimi i parakohshm i aritisit erdhi pas nj smundje te rnd n moshn 71-vjeare. Sadri Ahmeti isht nj nga piktort e njohur t pas viteve '90 edhe pse talenti i tij nisi n mosh fare t re. Ahmeti njihet pr punt tij n teknikn e akuarelit, n t ciln

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.514Z

Manchester United 1-4 me Dormund ne Champions Cup

brbrFillon ne menyren me te keqe International Champions Cup per Manchester United Ne Shangai ne takimin inaugurues te kompeticionit skuadra e Murinjos u mund me rezultatin e thelle 4-1 nga Borusia e Dortmund Humbja e pare dhe shume e rende per teknikn e mirenjohur portugez ne krye te djajve te kuq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.256Z

RAI shkarkon "Moviolën"

Futbolli sht sporti m i ndjekur n t gjith botn. Por n Itali i kushtohet nj vmendje e veant. N programet televizive ndeshjet e kampionatit analizohen episod pas episodi q prej 43 vjetsh. Italiant jan shpiksit e asaj q tashm edhe ne shqiptart e quajm "Moviola". Nuk sht gj tjetr ve diskutimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.952Z

Zyrtare: Mesut Ëzil është lojtar i Realit të Madridit

Pas deklaratave t dashuris s talentit turko-gjerman, “merengue” nuk kan humbur koh q t mbyllin marrveshjen Spanjollt i kan paguar 15 milion euro Verder Bremenit Mesut zil sht nj lojtar i Realit t Madridit. Lajmi sht konfirmuar nga klubi spanjoll nprmjet nj deklarate pr shtyp n faqen zyr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.476Z

Negociatat PD-PS, diskutimi ngec tek fletët e votimit

Raundi i dytë, Patozi-Ruçi, mosmarrëveshje për kutitë Nse n fazn e par t negociatave u arrit kompromis pr ngritjen e komisionit dhe pr shqyrtimin e materialeve zgjedhore, takimi i mbrmshm mes PD-s dhe PS-s nuk mundi t jepte asnj rezultat konkret pr t uar vendin drejt zgjidhje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.109Z

Villeroy & Boch

Tradit dhe klas, tani edhe n Shqipri T jetosh sht nj gj, por t jetosh i rrethuar nga cilsia e prmbajtjes, formave dhe shumllojshmria e fantazis dhe kreativitetit fin dhe elegant sht dika tjetr. Gjat shekujve ka pasur nga ata krijues dhe mjeshtr q i kan shndrruar copzat e gjenialitetit t tyre n sende

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.011Z

Tokio dhe arkitektura: një zhytje në horizontin e t ardhmes

Mes Lindjes dhe Perndimit, nj qytet magjepss me ndrtime shum inovative q meriton t vizitohet Tokio sht tradit, por mbi t gjitha inovacion dhe e ardhme, pr kt arsye metropoli japonez karakterizohet edhe nga nj horizont i jashtzakonshm ndrtesash dhe gratacelash moderne dhe bashkkohore, shpesh t karak

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama