Rezultate te kerkimit per termin: +Teknike

Meta: total 1000 / total_found 25825 / time 0.011 / keyword[0] teknike / docs[0] 25825 / hits[0] 36003 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Monitorimi i zgjedhjeve, KQZ nënshkruan kontratë me Ambasadën gjermane në Tiranë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve dhe Ambasada e Gjermanisë në Shqipëri nënshkruan një marrëveshje bashkëpunimi për zgjedhjet parlamentare të datës 25 qershor. Republika Federale e Gjermanisë po mbështet Komisionin Qendror të Zgjedhjeve me pajisje teknike për të rritur sigurinë dhe për

DAP rrëzon urdhrin e ministres, rikthen në detyrë sekretarin e MAS-it
  • 2017-06-23

DAP rrëzon urdhrin e ministres, rikthen në detyrë sekretarin e MAS-it

DAP ka rrëzuar urdhrin e ministres teknike të Arsimit, Mirela Karabina për pezullimin nga detyra të sekretarit të përgjithshëm të MAS, Plarent Ndreca. Departamenti i Administratës Publike sqaron se akti i MAS për Plarent Ndrecën ishte pa vlerë juridike. Akti i MAS për Plarent Ndrecën,

No Pic available
  • 2017-06-23

Bashkëpunimi i LSI me PD? Vasili: Ti japim një shans të gjithëve

Kryetari i LSI, Petrit Vasili shpjegoi arsyen se përse LSI nuk doli nga qeveria. Në specialen për zgjedhjet në Ora News, Vasili deklaroi se nuk mund të largohej nga qeveria, kur ajo që u krijua ishte një qeveri e mirëfilltë besimi.  I pyetur se nëse ka shans që LSI të bëjë një ko

No Pic available
  • 2017-06-22

Lëvizje të punonjësve gjatë fushatës, Mandija: Të hetohen drejtuesit e Postës

Zëvendëskryeministrja teknike Ledina Mandija i kërkon Prokurorisë hetimin e drejtuesve të shoqërisë Posta Shqiptare sh.a. Sipas Mandijas, e cila kryeson edhe Task-Forcën, drejtuesit e postës kanë kryer lëvizje masive të punonjësve gjatë fushatës. Zëvendëskryeministrja Ledina Mandija

No Pic available
  • 2017-06-22

Burimet: Mandija kërkon shkarkimin e zv.ministres së Financave

Zëvendës.kryeministrja teknike Ledina Mandija kërkon shkarkimin e zëvendës/ministres së Financave Irena Beqiraj. Lajmi bëhet me dije nga burime dhe shkak thuhet se është shkelja hapur e kodit etik nga Beqiraj. Beqiraj doli në një deklarim për mediat dhe deklaroi disa të dhëna teknike p

No Pic available
  • 2017-06-21

Inter në ndjekje të Andres Iniesta

Andres Iniesta alternativa e radhës për mesfushën e Interit. Momentalisht është thjeshtë një dëshirë, që ka lindur pasi një darke mes drejtorit sportiv të zikaltërve, Piero Ausilio dhe kolegut të tij blaugrana, Ariedo Braida. Në menu është përfshirë emri i mesfushorit katalanas, i

No Pic available
  • 2017-06-21

Zëvendësi i Karabinës: Ministrja të mos kalojë kompetencat me kontrollet

Zëvendës/Ministri i Arsimit, Gerti Janaqi, i ka kërkuar Ministres teknike Mirela Karabina të mos kalojë kompetencat ligjore lidhur me kontrollet e Drejtorive Arsimore Rajonale vetëm pak ditë para provimit të fundit të matyrës shtetërore. Sipas Janaqit, kontrollet e tepërta konfuzojnë pr