Rezultate te kerkimit per termin: +Tekniku +Oskar +Tabarez

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.897Z

Tekniku Oskar Tabarez: Kemi përgatitur një surprizë për Seleçaon

Në prag të sfidës së sotme mes Brazilit dhe Uruguait për gjysmëfinalen e Kupës së Konfederatave, trajneri i Uruguait, Oscar Tabarez, e shikon tepër të vështirë takimin e skuadrës së tij kundër vendasve të Seleçaos. Trajneri i kampionëve në fuqi të Amerikës Latine, është i mend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.581Z

Tabarez: Fituam se bllokuam Leonel Mesin

Uruguai arriti të kualifikohet për në gjysmëfinalet e Kupës së Amerikës dhe trajneri Oskar Tabarez ia dedikon gjithë suksesin lojtarëve të tij. “Ishte një ndeshje e jashtëzakonshme, e mbushur me emocione. Jam shumë i lumtur që u kualifikuam për në gjysmëfinale dhe mbi të gjit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.328Z

Uruguaj pret kombëtaren në shtëpi

Presidenti uruguajan Jose Mujica i bashkua mijera tifozëve, qe priten si heronj futbollistet e kombëtares se tyre qe u rikthyen ne shtepi, pas suksesit ne Boterorin 2010, ku skuadra e Oskar Tabarez u rendit e katërta. Perfaqesuesja e Uruguait u cilësua dhe surpriza e kompeticionit me te madh te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.951Z

Uruguaj-Ganë, "të vegjlit" kërkojnë historinë

Takimi që do të luhet në orën 20:30 në stadiumin “Soccer City” është historik për të dy çerekfinalistët. Nga njëra anë është Uruguaji, dy herë kampion bote (1930, 1950), por që nuk i sheh gjysmëfilanet që nga viti i largët 1970. Nga ana tjetër, Gana, që mban mbi supe përgj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.171Z

'> Takimi Uruguai-Gjermani

Pas eliminimit nga Spanja me rezultatin e ngushte 1-0, Gjermania e Hoakim Lev rikthehet serish ne fushën e blerte, këtë radhe për te siguruar vendin e trete ne botërorin "Afrika 2010". Ne "Nelson Mandela Bay", pancerat do te synojnë te fitojnë përballë Uruguait. Për Lev do te rikthehet ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.949Z

Çerekfinalet e Boterorit, sot ndeshja Gana- Uruguaj

Gana do te zbrese ne fushe kunder Uruguait ne çerekfinalet e Boterorit me mbështetjen e gjithe Afrikes, pasi perfaqesuesja e drejtuar nga Milovan Rajevac eshte e vetmja skuader e kontinentit te zi qe ka mundesine per nje sukses historik nese do te siguronte nje bilete per ne gjysmëfinalet e Kupes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.834Z

Tre trajnerët më të paguar janë jashtë Botërorit!

Vazhdon të festojë Herrera, ai që përfiton më pak në vit Paratë nuk garantojnë suksesin. Kjo është mësuar më së miri gjatë këtij edicioni të Kupës së Botës. Duke i hedhur një sy përfundimit të fazës në grupe të turneut dhe eliminimit të gjysmës së skuadrave pjesëmarrës

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama