Rezultate te kerkimit per termin: +Teknologji

Meta: total 1000 / total_found 4614 / time 0.002 / keyword[0] teknologji / docs[0] 4614 / hits[0] 5622 /
No Pic available
  • 2017-06-27

Kokëdhima: Raporti i OSBE-së do të harrohet shpejt! Duhet reformë zgjedhore

Drejtuesi i partisë Zgjidhja, Koço Kokëdhima, në një reagim në Facebook, pas publikimit të raportit të monitorimit të OSBE/ODIHR-it, u shpreh se nuk kishte asnjë iluzion që Rilindja dhe PD-ja do të bënin zgjedhje me standarde, ndaj edhe kjo ishte arsyeja kryesore që nuk u fut në zgjed

Me celular edhe në plazh, 57% nuk bë dot pa të
  • 2017-06-20

Me celular edhe në plazh, 57% nuk bë dot pa të

Varësia vjen edhe nga rrjetet sociale: 37% nuk arrin të mos postojë asgjë gjatë pushimeve Për pushime nuk nisesh që të heqësh dorë nga smartphone. 57% e pushuesve dëshiron që të qëndrojë i lidhur me të edhe në plazh, 52% kalon minimumi një orë kohë me smartphone për të biseduar

Me celular edhe në plazh, 57% nuk bën dot pa të
  • 2017-06-20

Me celular edhe në plazh, 57% nuk bën dot pa të

Varësia vjen edhe nga rrjetet sociale: 37% nuk arrin të mos postojë asgjë gjatë pushimeve Për pushime nuk nisesh që të heqësh dorë nga smartphone. 57% e pushuesve dëshiron që të qëndrojë i lidhur me të edhe në plazh, 52% kalon minimumi një orë kohë me smartphone për të biseduar

No Pic available
  • 2017-06-19

Nesër hapen 400 metrat e para të bulevardit të ri, akses dhe në parkim

Mbrëmjen e së martës do të hapen 400 metrat e parë të Bulevardit  të ri dhe parkimi nëntokësor me 328 vende. Bashkia e Tiranës  ka përfunduar investimin përgjatë këtij segmenti, me një kosto 8 milionë euro për Bulevardin dhe 6 milionë euro për parkingun, kredi me fondin

No Pic available
  • 2017-06-18

Putini: Sanksionet i komplikojnë të gjitha

Ende nuk është e qartë nëse projektligji për sanksionet e reja të SHBA-së ndaj Rusisë do të marrë vërtetë formën e ligjit. Por udhëheqësi i Kremlinit tregoi si masë paraprake kartonin e verdhë duke kërcënuar tërthorazi. Në debatin rreth sanksioneve të reja amerikane ndaj Rusis

No Pic available
  • 2017-05-31

Evolucioni, një teori sa e vjetër, utopike dhe e diskredituar!

Nga Miron Çako* Teoria e Evolucionit që si fjalë vjen nga latinishtja evolutio u shfaq në botë shek. XIX dhe mban si pioner dhe themelues të saj britanikun Çarls Darvin (1809-1882). Ai mbasi dështoi të studionte për mjekësi në Universitetin e Edinburgut, mbaroi në Kembrixh studimet për

No Pic available
  • 2017-05-23

Njëzet e pesë vite Kastrati group

Në 25 vjetorin e krijimit Kastrati Group ka inaguruar showroom-in e Mercedes Benz si përfaqësues ekskluziv i kësaj firme prestigjoze në Shqipëri. Investim prej 13 milionë euro, një dizanj bashkëkohor dhe teknologji e fjalës së fundit, e ka kthyer projektin në showroom-in më të madh në