Rezultate te kerkimit per termin: +Teknologjis +Ushqimore

Total: 25
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.209Z

Bujqësia, Ruli: Qeveria do të ndajë risqet me bankat

Investiemet private bankare n ferma dhe agroprpunim, jan rruga m e mir e zhvillimit bujqesor n vend. Kshtu u shpreh ministri i Bujqsis Genc Ruli, n takimet e zhvilluara n subjektet bujqsore n Tiran e Durrs. Sipas kreut t Bujqsis, qeveria n bashkpunim me bankat private, do t mundsoj zhvillimin e ktij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.917Z

Agroperpunimi ekspertet Nevojitet ngritja e qendrave te medha te grumbullimit

Ekspertët e teknologjisë ushqimore e shikojnë të ardhmen e vendit tek prodhimi bujqësor e përpunimi i tij. Por disa prej tyre, i shqetëson struktura e ministrisë së re të bujqësisë. Ndonëse agroindustria gjendet në programin ekono

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.837Z

Teknologjia ne sherbim te bujqesise

Izraeli vazhdon t’i jetë mirënjohës Shqipërisë, për kontributin historik të dhënë për hebrenjtë gjatë Luftës së Dytë Botërore. Këtë mirënjohje, qeveria izraelite synon ta shprehë përmes ndi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.067Z

Koreja e Veriut do leshoje satelit ne 100 vjetorin e ish-liderit Kim Il-Sung

Koreja e Veriut do të lëshojë nje satelit të montuar në një raketë për të shënuar ditëlindjen e 100-të të ish presidenti Kim Il-sung. Lajmin e kanë bërë me dije mediat shtetërore . Nisja do të bëhet m&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.065Z

Koreja e Veriut shkel rezolutën e Këshillit të Sigurimit, lëshon satelit në 100 vjetorin e ish-liderit Kim Il-Sung

16-03-2012 / Gazeta 55 Koreja e Veriut do të lëshojë një satelit të montuar në një raketë për të shënuar ditëlindjen e 100-të të ish presidenti Kim Il-sung. Lajmin e kanë bërë me dije mediat shtetërore .

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.434Z

Bujqesia Rama pret ministrin izraelit

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me ministrin e Agrikulturës dhe Zhvillimit Rural të Izraelit, zotin Yair Shamir. Rama dhe ministri Shamir theksuan gatishmërinë për të krijuar një cikël të ri bashkëpunimi mes dy vendeve, që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.414Z

Gaza, 55-vjeçari ndërton fabrikën që kthen mbetjet plastike në karburant

GAZA-Një banor i Gazas ka ndërtuar një fabrikë të teknologjisë së lartë nga një pajisje bazë që kthen mbeturinave plastike në karburant. Sobohi Ibrahimit , 55 vjeç , nga kampi i refugjatëve në Nusairat në qend&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama