Rezultate te kerkimit per termin: +Teknologjise

Meta: total 1000 / total_found 1442 / time 0.000 / keyword[0] teknologjise / docs[0] 1442 / hits[0] 1763 /
Impianti i mbetjeve në Sharrë, si do jetë projekti i trajtimit
  • 2018-05-28

Impianti i mbetjeve në Sharrë, si do jetë projekti i trajtimit

Të gjitha mbeturinat e Tiranës do të izolohen me tre shtresa kapsulimi që nuk lejon çlirimin e gazit në atmosferë dhe depërtimin e ujerave nën toke si dhe përhapjen e tyre më tej. Më pas këto shtresa do të mbulohen me një metër dhe vegjetative ku do të mbillen lule dhe pemë. Pas

No Pic available
  • 2017-08-13

Skandali i byzylykëve, reagon Juliana Hoxha: Flluskë sapuni

“Një flluskë sapuni e ardhur, për fat të keq, per shkak te mosnjohjes së legjislacionit” . Kështu e quan Sekretarja e përgjithshëm të Ministrisë së Drejtësisë atë që quhet skandali i byzylykëve elektronikë të mbikqyrjes. Ministri i Drejtësisë Gazment Bardhi ka bërë

No Pic available
  • 2017-04-24

Protesta nën kontroll, policia dhe protestuesit filmojnë njeri- tjetrin

Protesta 1 orëshe e opozitës në pesë akse kryesore të vendit, u menaxhua nga policia e shtetit në mënyrë korrekte madje disa drejtues të komisariateve komunikuan qetësisht me protestuesit. Edhe pse u cilësua si një protestë e paligjshme, nga policia u morën masa për mbarëvajtjen e

Paramilitarët e Zenit dhe Rama
  • 2017-02-13

Paramilitarët e Zenit dhe Rama

Nga Bledi Mane-Public Enemy fb.com/bledi.mane instagram.com/bledimane Shtepia ime afer kryqezimit te 21 Dhjetorit ne Tirane eshte kthyer ne arene boksi. Parmbreme pata 5 paramilitare te Shkelzen Berishes qe bujten per kercenimin e radhes. Pak kohe me pare Xhelal Mziu dergoi 3 te tjere per te ven

PD Edi Rama vrau reformen
  • 2017-02-08

PD Edi Rama vrau reformen

brbrTe enjten parlamenti voton shtyrjen e afatit te komisionit te reformes zgjedhore deri ne 18 mars por a ka vlere kjo hapesire e shtuar kohe kur konsensus politik nuk ka Per demokratet qartazi kjo eshte vetem farse brbr brbrShtyrje afatesh nuk sherbejne kur problemet themelore nuk jane te zgjidhur

Trump perballe nje ofensive te dyfishte gjyqesore dhe politike per dekretin e tij
  • 2017-02-07

Trump perballe nje ofensive te dyfishte gjyqesore dhe politike per dekretin e tij

brbrPresidenti amerikan Donald Trump u perball sot me nje ofensive te dyfishte gjyqesore dhe politike kunder dekretit te tij anti-imigracion Vendimi me emblematik i presidences se tij eshte bllokuar nga drejtesia kontestuar ne rruge dhe sulmuar nga ndermarrjet me te medha te teknologjise se larte

Teknologjia McCormack Duhet kohe per zbatimin ne zgjedhje
  • 2017-02-01

Teknologjia McCormack Duhet kohe per zbatimin ne zgjedhje

p styletext-align justifyShtohen zerat qe e konsiderojne te pamundur aplikimin e teknologjise ne zgjedhjet e 18 Qershorit Ish-drejtuesja e Misionit te Vezhguesve te OSBEODIHR per zgjedhjet e 2013-es Conny McCormack theksoi se votimi dhe numerimi elektronik kerkojne kohe te gjate per tu zbatuarbrbr