Rezultate te kerkimit per termin: +Teksas

Total: 1438
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.720Z

Përmbytje në Teksas dhe Meksikë

Operacionet e shpëtimit në Teksas dhe Meksikë pritet të vazhdojnë sot, pas stuhive të fuqishme që përfshinë rajonin. Qyteti i Hjustonit pati gati 25 centimetra shi në disa zona të hënën dhe të martën. Disa njerëz u bllokuan gjatë natës në një stadium në Hjuston dhe të tjerë j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.421Z

Lady Gaga ne Teksas si kaubojse

Kur vjen puna tek veshja, Lady Gaga nuk mund të merret si shembull i thjeshtësisë. Për udhëtimin e saj në Teksas, këngëtarja zgjodhi çizme kaubojsi, një palë xhinse shumë të shkurtra dhe një kapele tradicionale t&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.535Z

Qeni shpëtohet nga përmbytjet në Teksas

Shirat e rrëmbyer kanë shkaktuar prej ditësh përmbytje në Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, madje nga niveli i lartë i ujit, është përpirë i gjithi edhe lumi Brazos, duke detyruar mijëra banorë të evakuojnë shtëpitë e tyre ndërsa 6 persona kanë humbur jetën në për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.859Z

Teksas shembja e stadiumit kthehet ne spektakel

0 brbr SSSAbrASS brbrNe Teksas kane perdorur eksplozivin per te shembur nje pjese te stadiumitbrbr SSSAbrASS brbrArnena e futbollit amerikan ne kete qytet do te zgjerohet dhe pritet te jete gati per sezonin e ardhshembrbr SSSAbrASS brbrKjo shfaqe ka patur edhe spektatoret e saj te cilet ishin rreth

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.279Z

E drejta e votës në Teksas

Gjykata e Lartë amerikane kohët e fundit la në fuqi një ligj për identifikimin e votuesve në Teksas - ligj që u kërkon votuesve të tregojnë një dokument identifikimi para se të votojnë. Ata që janë tashmë të regjistruar dhe që kualifikohen të votojnë përmes postës ende mund ta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.167Z

Klinton fiton ndaj Obamës në Teksas dhe Ohaio

Fushata e senatores Hilari Klinton për Shtëpinë e Bardhë ka marrë një kthesë për mbarë pas fitoreve të saj në procesin përzgjedhës të demokratëve në Ohaio, Teksas dhe Rod Ajlënd. Klinton, pas fitores, është shprehur se zgjedhjet në Ohaio kishin hapur një kapitull të ri në gar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.282Z

Teksas, shtyhet ekzekutimi me vdekje: Të rishqyrtohet çështja

Një gjykatë në Teksas, ka pezulluar ekzekutimin me vdekje të Jeffrey Ëood, i dënuar me dënimin kapital për një grabitje që përfundoi në mënyrë të përgjakshme në vitin 1996. Mediat dhe avokati i tij kanë këmbëngulur se nuk ka qenë ai që ka hapur zjarr. I dënuari duhet ti nënsh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama