Rezultate te kerkimit per termin: +Teksasi +Ted +Cruz

Meta: total 42 / total_found 42 / time 0.000 / keyword[0] teksasi / docs[0] 485 / hits[0] 539 / keyword[1] ted / docs[1] 776 / hits[1] 1150 / keyword[2] cruz / docs[2] 1006 / hits[2] 1790 /
Preidencialet, demokrati ORourke shpall kandidaturën
  • 2019-03-14

Preidencialet, demokrati ORourke shpall kandidaturën

Ish ligjvënësi Beto O’Rourke, nga Teksasi, që fitoi popullaritet në shkallë kombëtare me betejën e tij të gjatë zgjedhore kundër senatorit amerikan, Ted Cruz vitin e kaluar, shpalli të enjten se do të kërkojë emërimin e demokratëve për kandidat në zgjedhjet presidenciale të

Presidenti Donald Trump rrugetimi i biznesmenit per ne Shtepine e Bardhe
  • 2017-01-20

Presidenti Donald Trump rrugetimi i biznesmenit per ne Shtepine e Bardhe

p styletext-align justifyBiznesmeni miliarder nga Nju Jorku dhe ish-yll i programeve reale televizive Donald Trump ishte fitues befasues i zgjedhjeve partiake republikane per tu bere i nominuar i kesaj partie per zgjedhjet presidencialebrbr p styletext-align justifyKy pasanik me floke karakterist

Trump fiton në Indiana; Cruz largohet nga gara
  • 2016-05-04

Trump fiton në Indiana; Cruz largohet nga gara

Donald Trump shënon fitore të thellë në Indiana duke iu afruar shumë pranë emërimit nga Partia Republikane si kandidati i saj zyrtar për president. Rivali i tij kryesor, senatori nga Teksasi Ted Cruz, në një fjalim të martën në mbrëmje njoftoi se do të largohet nga gara. Gara në Ind

No Pic available
  • 2016-05-04

Primaret në SHBA, Trump fiton në Indiana, Cruz largohet nga gara

Donald Trump shënon fitore të thellë në Indiana duke iu afruar shumë pranë emërimit nga Partia Republikane si kandidati i saj zyrtar për president. Rivali i tij kryesor, senatori nga Teksasi Ted Cruz, në një fjalim të martën në mbrëmje njoftoi se do të largohet nga gara. Gara në Indi

Trump, deklarata për politikën e jashtme
  • 2016-05-03

Trump, deklarata për politikën e jashtme

Kandidati republikan për president, Donald Trump tha gjatë një takimi elektoral se Shtetet e Bashkuara nuk mund "të vazhdojnë të lejojnë Kinën të përdhunojë vendin tonë" dhe u angazhua se do ta ripërtërijë marrëdhënien e Amerikës me botën. Zoti Trump e ka paraqitur vazhdimi

Trump: Nuk mund të lejojmë Kinën
  • 2016-05-02

Trump: Nuk mund të lejojmë Kinën "të përdhunojë" vendin tonë

Kandidati republikan për president, Donald Trump tha gjatë një takimi elektoral se Shtetet e Bashkuara nuk mund "të vazhdojnë të lejojnë Kinën të përdhunojë vendin tonë" dhe u angazhua se do ta ripërtërijë marrëdhënien e Amerikës me botën. Zoti Trump e ka paraqitur vazhdimi

Trump arrin 50% mbështetje mes republikanëve
  • 2016-04-27

Trump arrin 50% mbështetje mes republikanëve

Ditën që ai pritet të fitojë në të pesë shtetet ku zhvillohen të martën zgjedhje paraprake, kryesuesi i garës republikane Donalt Trump, kapi 50 për qind të mbështetjes mes votuesve republikanë ose atyre që anojnë nga republikanët, sipas një ankete të "NBC News/Survey Monkey&