Rezultate te kerkimit per termin: +Tekste

Meta: total 1000 / total_found 2719 / time 0.001 / keyword[0] tekste / docs[0] 2719 / hits[0] 4083 /
Fshesë në Universitetin Bujqësor, shkarkohen 6 pedagogë për ngacmim seksual
  • 2019-03-01

Fshesë në Universitetin Bujqësor, shkarkohen 6 pedagogë për ngacmim seksual

Studentët e Universitetit Bujqësor të Tiranës kanë marrë zemër nga protesta duke denoncuar tek rektori apo përmes anketave të zhvilluara, abuzimet e pedagogëve, korrupsionin madje edhe ngacmimet seksuale prej tyre. Këtë e konfirmon zyrtarisht rektori i UBT. Ne i kemi marrë në konsider

Humbja e 100 pasaportave, MPJ: Pati shkelje në transport, të hetohen përgjegjësit
  • 2019-02-23

Humbja e 100 pasaportave, MPJ: Pati shkelje në transport, të hetohen përgjegjësit

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme tha se 100 pasaporta shqiptare u grabitën në Greqi në makinën e Konsullit shqiptar në Janinë, Pervin Gjikuria, më 13 shkurt te këtij viti. Sipas Ministrisë shqiptare pasaportat ishin prodhuar nga Kompania Aleat në Shqipëri dhe pas një bllokimi

No Pic available
  • 2019-02-13

Shuhet akademiku Idriz Ajeti

Idriz Ajeti, akademiku i njohur është shuar në moshën 102-vjeçare. Albanalogu, gjuhëtari e intelektuali, pedagogu dhe veprimtari i palodhshëm në zhvillimet tona shoqërore, anëtar i Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës dhe kryetar i saj në dy mandate, anëtar nderi i Akade

Habit gazetari: Mos shkoni deri në Kavajë, ju përdhunoj unë ku dhe kur të doni
  • 2019-02-07

Habit gazetari: Mos shkoni deri në Kavajë, ju përdhunoj unë ku dhe kur të doni

Ngjarja e rëndë e Kavajës, ku një vajzë e mitur për dy muaj rresht u përdhunua nga i dashuri që njohu në Instagram dhe 7 shokë të tij që e shtantazhonin me videon e aktit seksual, tronditi opinionin publik shqiptar. Po ashtu u rikthye e nxehtë në media, trajtimi i çështjes se si po r

Librat jo arsimorë; Ekspertët gjejnë pasaktësitë në tekstet shkollore
  • 2018-11-22

Librat jo arsimorë; Ekspertët gjejnë pasaktësitë në tekstet shkollore

Buxheti i rritur për arsimin dhe reforma me tekstet shkollore nuk e ka zgjidhur problemin e pasaktësive të rënda që gjenden në këto tekste. Gjeografia për shkollat 9 vjeçare është e mbushur me pasaktësi të renda shkencore dhe me shifra që nuk kanë asnjë lidhje me studimet dhe statist

Akaki Horava, aktori gjeorgjian pas imazhit të Skënderbeut
  • 2018-11-10

Akaki Horava, aktori gjeorgjian pas imazhit të Skënderbeut

Në Muzeun e Teatrit dhe Kinematografisë në Tbilisi gjenden shënime, ditarë, fotografi nga xhirimet e filmit Luftëtari i madh Skënderbeu. Roli i Heroit Kombëtar Shqiptar i dha një njohje ndërkombëtare aktorit gjeorgjian Akaki Horava, i cili rikthehet në vëmendjen e shqiptarëve në Viti

No Pic available
  • 2018-11-07

Katër autorë shqiptarë në Panairin e librit në Vjenë

Agron Tufa Shqipëria në fokus. Nën ketë moto letërsia shqipe shkon në Panairin Ndërkombëtar të Librit në Vjenë, Buchëien 2018,i cili mbahet nga datat 8 -9 nëntor. Agron Tufa, Arian Leka, Ilir Ferra dhe Lindita Arapi janë autorët që do prezantojnë letërsinë shqipe në këtë panair