Rezultate te kerkimit per termin: +Tekstilit

Total: 280
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.582Z

Nis sot Java Shqiptare e Tekstilit

Tirane 28 tetor NOA - Perspektivat e zhvillimit dhe mundesite per investime ne industrine e veshjeve jane ceshtjet kryesore qe do te diskutohen gjate gjithe veprimtarive te cilat do te mbahen ne kuadrin e Javes Shqiptare te Tekstilit. E parashikuar te zhvillohet ne periudhen gjate datave 26-29

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.414Z

Moda inekzistente mungon industria e tekstilit

Pavarësisht interesit në rritje të të rinjve për t’u bërë pjesë e fashionit, industria e modës në Shqipëri është pothuajse inekzistente. Pavarësisht emrave të konsoliduar të stilistëve, në 20 vite të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.538Z

Studentët e Tekstilit dhe të Modës në FAP

Proces 2012 është ekspozita që çelet sot në orën 11:00 në Galerinë FAP. Më punime të realizuara nga studentët e Atelierit të Tekstilit dhe të Modës në Fakultetin e Arteve të Bukura, Universiteti i Arteve në Tiranë.  

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.528Z

Dogana konfiskon sasi të madhe të tekstilit të kontrabanduar

Zyrtarë të Doganës kanë bërë të ditur se kanë konfiskuar një kamion me mallra të kontrabanduara nga Zvicra, që destinacion kishte kryeqytetin e Kosovës, Prishtinën. Oficerët doganorë në terminalin doganor në Ferizaj kanë njoftuar se kanë kapur një maune të madhe, e cila kishte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.889Z

Thaçi vizitoi Fabrikën e Tekstilit “Kosovatex”

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka vizituar sot Fabrikën e tekstilit “Kosovatex” në Prishtinë, ku është pritur në një takim nga menaxhmenti i kësaj fabrike. Në takim, kryeministri Thaçi ësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.527Z

Dogana konfiskon sasi të mëdha të tekstilit

Zyrtarë të Doganës bëjnë të ditur se bëhet fjalë për mallra të kontrabanduara nga Zvicra. Jozyrtarisht mësohet se kamioni me tekstil të kontrabanduar destinacion kishte Prishtinën AdPlatformZone = {id: "549fcab82",format: "410x0"}; Nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.862Z

Dita e modës 2010, nga Departamenti i Tekstilit në UT

Vjen pr t gjashtin vit rradhazi “Dita e Mods 2010”.Departamenti i Tekstilit dhe Mods, n Universitetin Politeknik t Tirans, prezantoi mbrmjen e djeshme punimet m t mira t studentve t viteve t fundit, me nj sfilat mode organizuar n ambientet e Kompleksit “Mai Tai”. Kjo sfilat v

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama