Rezultate te kerkimit per termin: +Telegrafi +Maqedoni

Total: 67
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.909Z

Haradinaj: Shokuese ngjarjet në Maqedoni

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se i vjen keq për ngjarjet e fundit në Maqedoni, duke i quajtur shokuese zhvillimet e fundit në këtë vend. Në një prononcim për radio Dukagjinin ai tha se shqiptarët nuk kanë qenë asnjëherë më mirë në histor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.718Z

Kukan: Platforma e Ramës për partitë shqiptare në Maqedoni e papranueshme për BE

Eurodeputeti dhe ish ministri për punë të jashtme i Sllovakisë, Eduard Kukan, ka reaguar ashpër për të ashtuquajturën platforma shqiptare e partive që i prezantojnë votuesit shqiptarë në parlamentin e Maqedonisë, e cila sipas tij platformë e përgatitur nga kryeministri i shtetit fqinj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.365Z

Zaev: Kushtetuta në Maqedoni nuk do të ndryshohet

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev pas takimit me Ali Ahmetin para gazetarëve tha se pas këtij takimi pret nënshkrimet nga BDI-ja që të mund të marrë mandatin nga presidenti i shtetit, njofton Telegrafi Maqedoni.   Zoran Zaev deklaroi se janë përafruar qëndrimet mes partisë së tij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.339Z

Zhbogari nuk pritet mirë në Maqedoni

Në vend të një mirëseardhje protokolloare, kryetari Gjorge Ivanov e priti ambasadorine e ri të BE-së në vend, Samuel Zhbogar, me kritika, transmeton Telegrafi Maqedoni. Zakonisht, kryetari i shtetit duhet që t'i pretë amabsadorët e huaj me një fjalim të shkurtër dhe të përshtatshëm,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.801Z

Makina e vjedhur e David Bekam shfrytëzohet nga zyrtarë të lartë në Maqedoni

Zëvendësministri shtesë i Punëve të brendshme, Oliver Andonov, vozitet me xhipin e markës BMV X5, veturë zyrtare, ku pothuajse gjatë gjithë mandatit të saj e ka shfrytëzuar ish ministrja e Punëve të brendshme, Gordana Jankulloska, bën të ditur Meta, përcjell Telegrafi Maqedoni. Ndër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.464Z

Maqedoni, përmendore 32 m të lartë për Nënë Terezën

Përmendorja gjigante e Nënës Terezë në sheshin e Maqedonisë në Shkup, e cila do të kushtojë afërsisht 5.5 milionë euro, duhet të jetë gati deri në prill të vitit 2017, 8 muaj pas shenjtërimit të saj, raporton Telegrafi Maqedoni. Përmendorja, ndërtimi i së cilës filloi në tetor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.089Z

Prokurorja shqiptare që heton zyrtarët e lartë, mes personaliteteve të vitit në Maqedoni

Gazeta Utrinski Vesnik ka shpallur listën e personave që i dhanë vulën e vet vitit 2016 në Maqedoni, ku në mesin e tyre është edhe shqiptarja Fatime Fetai, njëra nga prokuroret e Prokurorisë Speciale Publike të Maqedonisë, shkruan Telegrafi Zonja e re dhe e bukur nga Negotina e Gostivari

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama