Rezultate te kerkimit per termin: +Telegrafi +Maqedoni

Meta: total 76 / total_found 76 / time 0.000 / keyword[0] telegrafi / docs[0] 2499 / hits[0] 2772 / keyword[1] maqedoni / docs[1] 23060 / hits[1] 39632 /
No Pic available
  • 2017-10-10

Tre gjëra më të rëndësishme për Çairin, se sa premtimet e partive politike

Çairi njihet si pasuri e shqiptarëve në Maqedoni. Nëse jo për diçka tjetër, në Çair ka shumë shqiptarë. Vend i vogël me njerëz shumë. Shumë njerëz me zemra të mëdha dhe të gatshëm të japin gjithçka kur është në pyetje e mira e përgjithshme. Për Çairin ka një garë të nx

No Pic available
  • 2017-07-20

Kërkohet burgim i përjetshëm për Grupin e Kumanovës

Në seancën e sotme, në fjalën përmbyllëse të Prokurorisë për lëndën Lagjja e Trimave, u kërkua burg të përjetshëm për 37 të akuzuar për terrorizëm dhe organizatë terroriste, përcjell Telegrafi Maqedoni.  Nga ana tjetër, mbrojtja kërkoi shqyrtim të rastit dhe paralajmëro

No Pic available
  • 2017-06-14

Kotzias: Maqedonia jo në NATO dhe BE me referencën IRJM, duhet marrëveshje e re

Ka përfunduar takimi ndërmjet ministrave të Punëve të Jashtme të Maqedonisë dhe Greqisë, respektivisht Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kotzias, përcjell Telegrafi Maqedoni.   Me këtë rast, Kotzias ka deklaraur se Greqia mbështet integritetin territorial të fqiut verior dhe se janë kund

No Pic available
  • 2017-05-17

Ivanovi propozon amnisti për sulmuesit e deputetëve në Kuvend

Presidenti Ivanov në një intervistë në Kanal 5, deklaroi se sipas tij pas ndarjes së mandatit shteti është futur në një periudhë normalizimi dhe shpresoi se do të ketë qetësim të popullit. Ai mes reshtave përmendi edhe amnestinë për të dyshuarit dhe të akuzuarit në dhunën në Ku

No Pic available
  • 2017-05-03

Zaev: Të dënuarit e rastit Monstra mund të mos jenë fajtorët e vërtetë

Lideri i LSDM-së ka dyshime se në rastin Monstra, që ka të bëjë me vrasjen e pesëfishtë në liqenin e Smilkovës, është i përfshirë pushteti, përcjell Telegrafi Maqedoni. Sipas tij, ka fjalë që thonë se nuk ka dëshmi që të dënuarit për vrasjen në Smilkovë janë fajtorë. Kët

No Pic available
  • 2017-05-02

Protestuesit e dhunshëm kthehen rrugëve të Shkupit, ofendojnë shqiptarët

Protestuesit e dhunshëm që lënduan deputetët e shumicës së re parlamentare dhe gazetarët, sot përsëri kanë dalë rrugëve për të protestuar për, siç thonë ata, Deklaratës së Partive shqiptare dhe kundër rrezikimit të unitetit të shtetit, shkruan Telegrafi Maqedoni.   Nga pro

No Pic available
  • 2017-03-16

Delawie: Kuvendi duhet ta hedh poshtë Projektligjin për Ushtrinë

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Greg Delawie, në një intervistë për Telegrafin ka bërë të ditur se themelimi i Ushtrisë së Kosovës nuk është qëllim veç i Kosovës po edhe i tyre.   Delawie ka theksuar se SHBA-të kanë qenë të qarta se themelimi i Ushtrisë duhe