Rezultate te kerkimit per termin: +Telegrafin

Meta: total 288 / total_found 288 / time 0.000 / keyword[0] telegrafin / docs[0] 288 / hits[0] 374 /
Letrat e Geraldinës për Mustafa Krujën: Mbreti është optimist!
  • 2019-03-05

Letrat e Geraldinës për Mustafa Krujën: Mbreti është optimist!

Mbreti Zog dhe Mustafa Kruja ish kryeministër i Shqipërisë, kanë vijuar komunikimin e tyre mbi çështjen shqiptare dhe gjatë mërgimit. Ekziston një korrespodence e gjatë letrash, që janë nënshkruar nga Mbretëresha Geraldinë, që tregojnë ruajtjen e raporteve dhe në mërgim. Më posht

No Pic available
  • 2017-11-15

Kleofina vjen me sesion sensual para paraqitjes në Miss Franca

Modelja e njohur shqiptare, Kleofina Pnishi, do të përfaqësojë krahninën e Provences (nga Jugu i Francës me 5 milionë banorë) në ngjarjen më të madhe franceze të bukurisë, Miss Franca 2018. Ngjarja që do të mbahet në fund të nëntorit e sheh Kleofinën mjaft të përgatitu

No Pic available
  • 2017-10-28

Getinjo për këngën spanjolle: U dedikohet milionerëve

Reperi kosovar, Getinjo na ka treguar me një postim në Instagram se po punon me një projekt të ri muzikor, të titulluar Mucho Dinero. Nuk dihet arsyeja përse ka zgjedhur gjuhën spanjolle për këngën e re, por në një intervistë ekskluzive për Telegrafin, ai ka sqaruar temën e vërtetë.

No Pic available
  • 2017-09-26

Thaçi udhëton për në Amerikë, për herë të tretë brenda këtij muaji

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pas vizitës së nesërme që do ta zhvillojë në Vatikan, do të udhëtojë sërish për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kështu ka thënë për Telegrafin, një burim nga zyra e presidentit. Presidenti Thaçi nesër udhëton në Vatikan, ndërsa të enjt

No Pic available
  • 2017-08-14

Hoxhaj: Pas takimit konsultativ të së mërkurës, vendosim për seancën

Zëvendëskryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se pas takimit konsultativ të së mërkurës do të shohin se si do të procedojnë lidhur me mbajtjen e seancës konstituive. Hoxhaj në një prononcim për Telegrafin në Kosovë konfirmoi pjesëmarrjen në takimin ko

No Pic available
  • 2017-08-08

Ambasada gjermane: Institucionet të themelohen sa më shpejt, Kosova nuk ka kohë për të humbur

Ambasada gjermane në Kosovë në një intervistë për Telegrafin nëpërmjet Zyrës së Seksionit për Politikë, Medie, Kulturë dhe Protokoll ka thënë se Kosova ka shumë punë përpara dhe duhet të krijojë sa më shpejt institucionet sepse nuk ka kohë për të humbur.  Ambasada Gjerma

No Pic available
  • 2017-07-21

Vetëvendosje nuk do të merr pjesë në takimin e thirrur nga Presidenti

Përderisa presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pret që të hënën të mbajë takimin konsultativ me partitë politike,Vetëvendosje nuk do të jetë e pranishme në këtë takim.  Kështu bëri të ditur në një prononcim për Telegrafin deputetja e legjislacionit të VI nga radhët e VV-së