Rezultate te kerkimit per termin: +Telekom

Meta: total 522 / total_found 522 / time 0.000 / keyword[0] telekom / docs[0] 522 / hits[0] 1250 /
No Pic available
  • 2018-12-28

Gjermania me mbulim të rrjetit 4G më të keq se Shqipëria

Gjermania mbetet mbrapa në aspektin e rrjetit të telefonave celularë. Sipas një studimi të kompanisë konsulente Aachen P3, i cili është bërë në emër të grupit parlamentar të ekologjistëve, Gjermania është pas Shqipërisë. Në këtë studim thuhet se Republika Federale e Gjermanisë

Bullgarët blejnë Telekomin. Zbulohen aksionerët e rinj
  • 2018-12-21

Bullgarët blejnë Telekomin. Zbulohen aksionerët e rinj

Telekom Albania është në mbyllje të negociatave për shitjen e kompanisë tek aksioneri kryesor i shoqërisë bullgare të telekomunikacioneve Vivacom, Spas Roussev. Telekom Albania (TAL) ka disa kohë që negocion me blerës të ndryshëm dhe mësohet se procesi po shkon drejt përfundimit. Sik

Telekomunikacioni, qindra punonjës rrezikojnë vendin e punës
  • 2018-10-16

Telekomunikacioni, qindra punonjës rrezikojnë vendin e punës

Sindikalistët e sektorit të telekomunikacionit ndjehen të kërcënuar jo vetëm nga ndryshimet e pronësisë së kompanive, por më së shumti nga zhvillimi teknologjik, veçanërisht sistemet e reja 5G. Kjo sindikatë grupon 17 mijë punonjës të sektorit të telekomunikacionit. Tregu i telek

Rama refuzon Telekom Srbija: Nuk i mirëpresim në sektorë strategjik
  • 2018-10-09

Rama refuzon Telekom Srbija: Nuk i mirëpresim në sektorë strategjik

Kryeministri Edi Rama është pyetur nga gazetarët për refuzimin që i është bërë ofertës së Telekom Srbija për të blerë Telekom Albania dhe deklaratën e homologut të tij Vuçiç se do ta telefononte për të gjetur një zgjidhje. Rama tha se qeveria shqiptare nuk është pjesë e trans

No Pic available
  • 2018-10-09

Refuzimi i Telekom Srbija, Vuçiç: Do të flas me Ramën për një zgjidhje

Në mesin e raporteve se Shqipëria nuk do që Serbia të investojë në kompaninë e saj kryesore të telekomunikacionit, Presidenti serb Aleksandër Vuçiç tha se ai do të bisedonte mbi këtë çështje me kryeministrin shqiptar, Edi Rama. Presidenti serb tha se ai do të bisedojë me homologun

Ulje e tarifave celulare, AKEP: Nga 1 dhjetori, 17% më pak
  • 2018-10-04

Ulje e tarifave celulare, AKEP: Nga 1 dhjetori, 17% më pak

Prej 1 dhjetorit tre kompanitë e telefonisë celulare në Shqipëri, duhet të ulin me 17 përqind çmimin e bisedave telefonike mes tyre. Vendimi për këtë është dhënë nga AKEP. E ndërsa sektori i telefonisë celulare në vend është përfshirë në zhvillime që mund të çojnë në nd

Telekom Albania: Serbët në Tiranë për të marrë leje, qeveria i refuzon
  • 2018-10-03

Telekom Albania: Serbët në Tiranë për të marrë leje, qeveria i refuzon

Telekom Serbia ka kërkuar zyrtarisht autorizimin e qeverisë shqiptare për të blerë Telekom Albanian. Top Channel ka mësuar se drejtuesit e Telekom Serbia kanë takuar këtë të mërkurë zyrtarët e lartë të Ministrisë së Infrastrukturës duke kërkuar nga qeveria pëlqimin për blerjen e