Rezultate te kerkimit per termin: +Telekomunikacioneve

Meta: total 903 / total_found 903 / time 0.000 / keyword[0] telekomunikacioneve / docs[0] 903 / hits[0] 1228 /
No Pic available
  • 2017-05-05

Goditja finale nga Italia për Shqipërinë: Firmoset protokolli për call center

Eni, Enel, Sky, Mediaset, Tim, Vodafone, Wind Tre, Fastweb, Intesa SanPaolo, Unicredit, Poste Italiane, Ntv, Trenitalia nuk pritet të sjellin më punë në Shqipëri. Ato janë angazhuar me qeverinë italiane, që 80% të kontratave të reja ti japin tek të tretët në Itali.. Nga Italia ka ardhur

Firmoset protokolli për call center, 80% e shërbimeve të reja do të jenë në Itali
  • 2017-05-04

Firmoset protokolli për call center, 80% e shërbimeve të reja do të jenë në Itali

Eni, Enel, Sky, Mediaset, Tim, Vodafone, Wind Tre, Fastweb, Intesa SanPaolo, Unicredit, Poste Italiane, Ntv, Trenitalia nuk pritet të sjellin më punë në Shqipëri. Ato janë angazhuar me qeverinë italiane, që 80% të kontratave të reja ti japin tek të tretët në Itali.. Nga Italia ka ardhur

Rama dhe gjuha e kadifenjtë e Erdoganit te Merkeli
  • 2016-11-30

Rama dhe gjuha e kadifenjtë e Erdoganit te Merkeli

Nga Panajot Barka   Vizita e Kryeministrit Rama në Berlin, midis të tjerash, përbën një mesazh të qartë në lidhje me seriozitetin politik të Tiranës në raport me partnerët perendimorë. Në deklaratën e tij në konferencën përbashkët për shtyp me zonjën Merkel, kryeministr

Lista, ja pesha e lartë e kompanive call center në punësim
  • 2016-11-28

Lista, ja pesha e lartë e kompanive call center në punësim

Tre kompani call center renditen ndër 10 punëdhënësit më të mëdhenj në vend, teksa janë tre sipërmarrjet e para private për sa i përket numrit të personave që kanë punësuar. Struktura aktuale e ekonomisë nuk premton asgjë pozitive nëse humbin 25 mijë vendet e punës, të krijuar

Lista, ja pesha e lartë e kompanive call center në punësimin e shqiptarëve
  • 2016-11-28

Lista, ja pesha e lartë e kompanive call center në punësimin e shqiptarëve

Tre kompani call center renditen ndër 10 punëdhënësit më të mëdhenj në vend, teksa janë tre sipërmarrjet e para private për sa i përket numrit të personave që kanë punësuar. Struktura aktuale e ekonomisë nuk premton asgjë pozitive nëse humbin 25 mijë vendet e punës, të kri

100 kompanitë me fitime më të larta; ekonomia e tenderëve dhe koncesioneve
  • 2016-11-27

100 kompanitë me fitime më të larta; ekonomia e tenderëve dhe koncesioneve

Kurora e 2015-s u shkon bizneseve shtetërore të energjisë, sipërmarrjeve me fitime të garantuara nga marrëveshjet e favorshme koncesionare, bankave, kompanive të ndërtimit (kryesisht ato që kanë kontrata me shtetin) dhe nënkontraktorëve të kompanive publike të energjisë. Bie fitim

Nënshkruhet kodi i sjelljes. Ekonomi: Moment i rëndësishëm për përdoruesit e telefonave
  • 2016-10-24

Nënshkruhet kodi i sjelljes. Ekonomi: Moment i rëndësishëm për përdoruesit e telefonave

Katër operatorë të telefonisë mobile nënshkruan mes tyre një kod sjellje, i cili u hartua nga Komisioni i Mbrojtjes së Konsumatorit në MZHETTS, në bashkëpunim me Autoritetin e Komunikimeve Elektronike dhe Postare, me qëllimin për të përmirësuar tregun në mbrojtje të konsumatorëve.