Rezultate te kerkimit per termin: +Telekomunikacionit

Total: 4401
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.143Z

Marrëveshje në fushë e telekomunikacionit

Autoriteti Rregullator i Telekomunikacionit i Kosovë (ART) dhe stafi drejtues i Agjencisë për Komunikime Elektronike dhe Postare (EKIP) nga Mali i Zi kanë nënshkruar të premten një memorandum mirëkuptimi në fushën e komunikimeve elektronike, i cili ka për qëllim shkëmbimin e informatave

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.364Z

Olldashi shkarkon Entin Rregullator të Telekomunikacionit

Ministri i Transporteve, Sokol Olldashi, ka shkarkuar nga detyra kryetarin dhe anëtarët e Këshillit Drejtues të Entit Rregullator të Telekomunikacionit. Në një deklaratë për shtyp theksohet se Ministria e Punëve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit ju njofton se në mbështetje të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:00.025Z

Promovohen produktet e agrobiznesit, mjekësisë dhe telekomunikacionit

Congress & Event Organization (CEO) sot bënë hapjen e panairit të agrobiznesit, ushqimit dhe pijeve "AGROKOS-2014", panairit të mjekësisë, farmaceutikës dhe stomatologjisë "MEDIKOS-2014" dhe atij të teknologjisë informative dhe telekomunikacionit "ITTF-2014". Panairi ndërkombëtar "A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.191Z

AMC vlerësohet në Forumin e 3-të të Telekomunikacionit

Forumi i 3-të Shqiptar i Telekomunikacionit, me temë kryesore “Shqipëria dixhitale: Në rrugën drejt brezit të gjerë”, pa kompaninë AMC të merrte një çmim të posaçëm për një nga produktet e saj. Në këtë ngjarje të rëndësishme për sektorin e telekomunikacionit në vend, komp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.265Z

Qeveria, liberalizim tregut të telekomunikacionit

Qeveria synon liberalizimin e tregut të telekomunikacionit dhe forcimin e konkurrencës. Këtë e bëri dje të ditur ministri i Shtetit Genc Pollo gjatë forumit të parë të telefonisë shqiptare. Pollo vuri në dukje se shpërndarja e telefonisë celulare në Shqipëri është mbi 100%, shifër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.674Z

SHBA gjobit 1,2 miliardë dollarë gjigantin kinez të telekomunikacionit ZTE

Gjiganti kinez i telekomunikacionit ZTE pranoi të derdhë vlerën prej 1,2 miliardë dollarësh për SHBA-në për eksportimin e mallrave drejt Iranit dhe Koresë së Veriut, në një shkelje flagrante të sanksioneve, njoftuan sot autoritetet amerikane. Në harkun kohor 2010-2016, grupi ka shitur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.263Z

Pollo: Liberalizim të tregut të telekomunikacionit

Liberalizimi i tregut të telekomunikacionit dhe forcimi i konkurencës mbetet synim i qeverisë. Kjo ka qenë deklarata e ministrit të Shtetit Genc Pollo gjatë forumit të parë të telefonisë shqiptare. Pollo ka theksuar se shpërndarja e telefonisë celulare në Shqipëri është mbi 100%, shi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama