Rezultate te kerkimit per termin: +Temperatura

Meta: total 1000 / total_found 4432 / time 0.002 / keyword[0] temperatura / docs[0] 4432 / hits[0] 6128 /
No Pic available
  • 2017-06-22

I nxehti mbërrin në fundjavë. Këtë verë nuk do të ketë reshje shiu!

39 apo 40 gradë pritet të shkojë temperatura në fundjavë. Sinoptikanët parashikojnë ditë të nxehta deri në fund të qershorit. E shtuna dhe e diela, por edhe fillimi i javës tjetër priten të shënojnë temperatura shumë të larta. Në zonat qendrore priten të jenë rreth vlerës 37-38

No Pic available
  • 2017-06-22

Demiraj: Çako si ka shkarkuar ende 3 shefat e komisariateve, në fushatë për PS

Ministri i Brendshëm Dritan Demiraj i ftuar në studion e Ora News, në intervistën e parë në median shqiptare që pas zgjedhjes së tij në këtë post, tregoi zonat më të nxehta ku ka pasur incidente.   Demiraj: Ministria e Brendshme dhe Policia është e angazhuar maksimalisht. Tashmë

No Pic available
  • 2017-06-22

Demiraj: Çako si ka shkarkuar 3 shefat e komisariateve, në fushatë me PS

Ministri i Brendshëm Dritan Demiraj i ftuar në studion e Ora News, në intervistën e parë në median shqiptare që pas zgjedhjes së tij në këtë post, tregoi zonat më të nxehta ku ka pasur incidente.   Demiraj: Ministria e Brendshme dhe Policia është e angazhuar maksimalisht. Tashmë

No Pic available
  • 2017-06-18

Rëndohet bilanci i viktimave në Portugali nga zjarret katastrofike

Thellohet bilanci i viktimave nga zjarret katastrofike në Portguali. BBC shkruan se deri më tani janë regjistruar 57 viktima. Shumica vdiqën duke u përpjekur të iknin me makinat e tyre në zonën Pedrógão Grande, 50 km (30 milje) në juglindje të Coimbra, sipas qeverisë. Disa zjarrfikës j

No Pic available
  • 2017-06-18

Tragjedi në Portugali, 45 të vdekur nga zjarret masive

Të paktën 45 persona kanë gjetur vdekjen nga zjarret në Portugalinë qendrore, shumë prej të cilëve u mbërthyen në makina, ndërsa flakët përfshinë një rrugë në pyll. Ministria e Brendshme tha se shumica e vdekjeve kanë ndodhur në zonën e Pedrogao Grande, rreth 93 milje në verilin

Kondicioneri, disa këshilla për ta përdorur pa u ftohur
  • 2017-06-15

Kondicioneri, disa këshilla për ta përdorur pa u ftohur

Disa rekomandime për të qëndruar të freskët, pa rreziqe për shëndetin dhe duke kursyer energjinë elektrike E domosdoshme në vapë, por e bezdisshme për disa të tjerë. Nuk e duan të gjithë, por sigurisht që kondicioneri është miku më i mirë i mirëqenies në ditët e nxehta të ver

No Pic available
  • 2017-06-15

Surprizat e motit, nuk ka plazh këtë fundjavë

Nëse keni planifikuar që këtë fundjavë ta kaloni në bregdet mbase do tiu duhet të ndryshoni plan pasi moti do të rezervojë surpriza. Duke nisur nga sot e deri te enjten tjetër përfaqsuesi i shërbimit të metrologjisë Metodi Marku sqaron se temperaturat do të pësojnë ulje. Metodi Mark